روش‌هایی برای افزایش طول عمر با رعایت ۱۵ نکته

روش‌هایی برای افزایش طول عمر

0 637

روش‌هایی برای افزایش طول عمر با رعایت ۱۵ نکته

روش‌هایی برای افزایش طول عمر

در این مقاله در تینامو، قصد داریم روش‌هایی برای افزایش طول عمر به شما آموزش دهیم که با عمل‌کردن به آن‌ها می‌توانید سلامتی جسمی و روانی خود را در بلندمدت تضمین کنید. روش‌هایی برای افزایش طول عمر که دانستن آن‌ها واجب است!

جوانی و افزایش طول عمر آرزوی همه انسان‌هاست. همه ما دوست داریم تا سال‌ها جوان و زیبا بمانیم و در کنار خانواده و عزیزان خود به‌خوبی و خوشی زندگی کنیم.

خوشبختانه این روزها با پیشرفت علم و دانش، جوان ماندن و افزایش طول عمر دیگر یک رؤیای دست‌نیافتنی نیست.

در این مطلب قصد داریم روش‌هایی برای افزایش طول عمر به شما آموزش دهیم.

با عمل‌کردن به این روش‌های ساده اما مهم، می‌توانید سلامت جسمی و روانی خود را در بلندمدت تضمین کنید.

لطفاً تا انتهای این مطلب با تینامو همراه باشید.

 

روش‌هایی برای افزایش طول عمر

روش‌هایی برای افزایش طول عمر

۱- بیرون بروید و از نور خورشید لذت ببرید

روش‌هایی برای افزایش طول عمراز جمله روش‌هایی برای افزایش طول عمر، لذت بردن از نور خورشید و ویتامین D حاصل از آن است.

ویتامین D برای سلامت استخوان‌ها ضروری است و از بیماری قلبی، افسردگی، دیابت و بسیاری از دیگر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند؛ بنابراین آسان‌ترین کار برای افزایش طول عمرتان، حفظ سطح ویتامین D  بدنتان در محدودهی طبیعی است که با روزانه ۱۵ دقیقه قدم زدن زیر نور خورشید، به‌سادگی تأمین می‌شود.

۲- جمع‌ها و دورهمی‌های دوستانه را فراموش نکنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمردر این بخش از معرفی روش‌هایی برای افزایش طول عمر، به یکی از جذاب‌ترین روش‌ها، یعنی دورهمی‌های دوستانه می‌پردازیم.

جالب است بدانید که داشتن روابط مثبت و دوستانه با اعضای خانواده، همسر و دوستان، امید به زندگی و طول عمر را افزایش می‌دهد پس بهتر است دفعه‌ی بعد که با دوستان خود ملاقات کردید، یک داستان زیبا از تجربیاتتان برای آن‌ها تعریف کرده و روابط صمیمانه‌تان را بیش‌ازپیش تقویت کنید.

این را باید بدانید که عادت دوستان به شما منتقل می‌شود پس دوستانی انتخاب کنید که سبک زندگی سالمی دارند.

طبق مطالعات چاقی از نظر اجتماعی مسری است! در صورت داشتن دوست چاق احتمال چاق شدن شما نیز ۵۷ درصد افزایش می‌یابد همین‌طور سیگارکشیدن که عادتی است که در روابط اجتماعی گسترش می‌یابد اما خوشبختانه ترک آن نیز مسری است.

۳- هر روز ورزش کنید و به سلول‌هایتان جان تازه‌ای ببخشید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرجالب است بدانید طبق مطالعات صورت‌گرفته در زمینه روش‌هایی برای افزایش طول عمر، سلول‌ها و DNA افرادی که سه روز در هفته ورزش می‌کنند، ۹ سال جوان‌تر از افرادی است که ورزش نمی‌کنند! آسان‌ترین کار برای اینکه ورزش را به عادتی برای خودتان تبدیل کنید این است که هر روز زمانی را به ورزش اختصاص دهید

 

 

۴- هر روز از نخ دندان استفاده کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرشاید کنجکاو شده‌اید که چرا استفاده از نخ دندان را در بخش روش‌هایی برای افزایش طول عمر آورده‌ایم!

واقعیت را بخواهید، استفاده از نخ دندان علاوه بر اینکه از بیماری‌های دهان و لثه جلوگیری می‌کند، مانع از بروز عفونت‌های دهانی و متعاقباً بیماری قلبی نیز می‌شود!

پس بهتر است نخ دندان خود را همیشه در کنار مسواکتان قرار دهید تا یادتان باشد که از آن استفاده کنید.

 

 

۵- رابطه جنسی سالم را بیشتر کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرجالب است بدانید که رابطه‌ی جنسی تأثیر مستقیمی روی افزایش طول عمر دارد. طبق مطالعه‌ای که انجام شده، مردانی که به طور منظم اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند، احتمال فوت‌کردنشان ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. رابطه‌ی جنسی علاوه بر مزایایی که برای سلامتی انسان دارد، عشق و صمیمیت بین زوج‌ها را نیز تقویت می‌کند و ازاین‌رو در افزایش عمر نقش مهمی را ایفا می‌کند.

داشتن رابطه‌ی جنسی رضایت‌بخش ۲ تا ۳ بار در هفته می‌تواند به مدت ۳ سال به زندگی شما اضافه کند.

رابطه‌ی جنسی منظم همچنین می‌تواند فشارخون شما را پایین بیاورد، خوابتان را بهبود بخشیده، مقدار قابل‌توجه کالری را بسوزاند، ایمنی شما را افزایش دهد و قلبتان را سالم‌تر نگاه دارد.

۶- گیاه‌خواری بهترین دوست جوانی است

روش‌هایی برای افزایش طول عمرکاهش مصرف چربی‌های مضر، مصرف غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان و نگه‌داشتن وزن در محدوده‌ی ایده‌آل، راز جوانی است.

اگر می‌خواهید جوان بمانید و سلامتی قلب و عروقتان را تضمین کنید، بهتر است از همین حالا میوه‌جات و سبزی‌های تازه و سالم را نیز در برنامه غذایی خود بگنجانید.

 

 

۷- از استرس‌هایتان بکاهید و آرامش را تجربه کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمراسترس دشمن جوانی و طول عمر است. استرس به طور مستقیم روی بدن تأثیر منفی می‌گذارد و ازآن‌گذشته، افراد را نیز به سمت رفتارهای ناسالم سوق می‌دهد.

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش استرس، انجام تکنیک‌های تنفسی است. یک‌نفس عمیق دیافراگمی بکشید و ریلکس شدن را در تمامی عضلاتتان احساس کنید. اگر می‌خواهید در بلندمدت سلامتی خود را تضمین کنید نیز مدیتیشن را فراموش نکنید.

 

۸- برای انجام آزمایش‌های غربالگری پزشکی برنامه‌ریزی کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمراز جمله مهم‌ترین روش‌هایی برای افزایش طول عمر می‌توان به انجام آزمایش‌های پزشکی و غربالگری اشاره کرد.

بدین منظور لازم است چکاپ‌های سالیانه را جدی بگیرید و ملاقات با پزشک را در برنامه‌ی خود داشته باشید.

یادتان باشد که هدف از غربالگری تشخیص احتمال وقوع بیماری پیش از شروع آن است.

۹- با تلویزیونتان کم‌کم خداحافظی کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرواقعیت را بخواهید تماشای تلویزیون و افزایش طول عمر باهم جور درنمی‌آیند!

تلویزیون میزان تحرک شما را کاهش می‌دهد، ارتباطات واقعی‌تان را تضعیف کرده و ذهنتان را نیز با انواع خبرهای منفی بمباران می‌کند.

اگر می‌خواهید عمری طولانی داشته باشید، بهتر است کم‌کم با تلویزیون خداحافظی کرده و دوست‌های واقعی را جایگزین آن کنید.

 

 

 

۱۰- از رفتارهای پرخطر دوری کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمربهتر است از رفتارهایی که جانتان را به خطر می‌اندازند دوری کنید. به‌عنوان‌مثال، بهتر است همیشه موقع رانندگی کمربند ایمنی‌تان را ببندید، بااحتیاط رانندگی کرده و از موقعیت‌های خطرناک دوری کنید.

همچنین بهتر است سیگار نکشید و وزنتان را نیز در محدوده سلامتی نگه دارید.

 

۱۱- سیگار را ترک کنید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرشکی نیست که ترک سیگار می‌تواند باعث افزایش طول عمر شود (تأثیر آن شما را شگفت‌زده می‌کند).

طبق مطالعات؛ ترک سیگار در ۳۰ سالگی، می‌تواند طول عمر را به اندازه‌ی یک دهه‌ی کامل افزایش دهد.

ترک عادت سیگارکشیدن – در ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سالگی – امید به زندگی را به ترتیب ۹، ۶ و ۳ سال افزایش می‌دهد.

۱۲- وظیفه‌شناس باشید

روش‌هایی برای افزایش طول عمرطبق مطالعات هشتادساله ثابت شده است که یکی از بهترین ویژگی‌ها و روش‌هایی برای افزایش طول عمر، شخصیت وظیفه‌شناس داشتن است. محققان با ارزیابی صفاتی مانند دقت و توجه و پشتکار دریافته‌اند که افراد وظیفه‌شناس کارهای بیشتری برای محافظت از سلامتی خود انجام می‌دهند و با گرفتن تصمیمات مناسب منجر به روابط عاطفی قوی‌تر و مشاغل بهتر می‌شوند.

 

۱۳- به اندازه‌ی کافی بخوابید

روش‌هایی برای افزایش طول عمربهتر است بدانید زمان خواب با طول عمر رابطه مستقیم دارد.

اگر طالب طول عمر بیشتر هستید، باید به اندازه‌ی کافی بخوابید.

 

 

۱۴- آب اکسیر طول عمر

روش‌هایی برای افزایش طول عمرمصرف ۸ لیوان آب به‌صورت روزانه برای عملکرد سالم بدن ضروری است.

توصیه می‌شود تاحدامکان از منابع آب خالص و آب‌های تصفیه شده با زغال فعال استفاده کنید تا از مواد معدنی موجود در آب بهره‌مند شوید.

بنابراین نوشیدن آب سالم و کافی با سم‌زدایی و تأمین نیاز بدن سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف و افزایش طول عمر می‌شود.

۱۵- واسطه خیر باشید

روش‌هایی برای افزایش طول عمربه‌عنوان آخرین نکته از روش‌هایی برای افزایش طول عمر، واسطه‌ی خیر بودن را نام می‌بریم.

انجام کارهای خیر به‌صورت داوطلبانه با ایجاد احساس مثبت در افراد خطر ابتلا به افسردگی، فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد و سطح رضایت فرد از زندگی را بالا می‌برد

انجام کارهای خیرخواهانه سبب تندرستی و افزایش طول عمر افراد می‌شود، علاوه بر این با رسیدگی به امور خیر، از رحمت و لطف خداوند و برکت طول عمر برخوردار خواهید شد.

 

کلام آخر

در این مقاله شما را با رازهای افزایش طول عمر آشنا کردیم، با داشتن اهداف بزرگ انگیزهی زندگی تقویت می‌یابد. لابد این اصطلاح را شنیده‌اید که تا این کار را انجام ندهم نمی‌میرم!

افزایش طول عمر هدفی کاملاً دست‌یافتنی است! کافی است برای آن برنامه‌ریزی کنید و روش‌هایی برای افزایش طول عمر را که در این مطلب به شما آموزش دادیم، در زندگی روزمره‌ی خود به کار ببرید.

سلامتی و جوانی حق شماست، در حفظ آن کوشا باشید.

روش‌هایی برای افزایش طول عمر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.