۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است

6 مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است

0 841

۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است

سرکه سیب یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع سرکه است. فواید بی‌شماری ازجمله کاهش وزن، کاهش سطح کلسترول، کاهش سطح قند و کاهش علائم دیابت دارد. در اقوام باستان به‌عنوان یک درمان شناخته‌شده است و معمولاً در برخی از کارهای خانه و آشپزی استفاده می‌شود.

در زیر فهرستی از ۶ فایده سرکه سیب برای سلامتی که ازنظر علمی تأییدشده است شرح داده می‌شود.

سرکه سیب
سرکه سیب

اسید استیک ازنظر بیولوژیکی قوی و مفید یافته است

فرآیند تولید سرکه سیب دومرحله‌ای است.

مرحله ۱: سیب‌های له‌شده و مخمر را باهم ترکیب کنید، شکر تخمیر می‌شود که منجر به الکل می‌شود.

مرحله ۲: در محلول الکل، باکتری‌ها باهم ترکیب می‌شوند که باعث می‌شود الکل بیشتر تخمیر شود و به اسید استیک تبدیل شود

تخمیر قند از سیب فرآیندی برای تولید سرکه سیب است که منجر به اسید استیک (ماده اصلی سرکه) می‌شود.

۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است

فواید سرکه سیب

با استفاده از سرکه سیب می‌توان باکتری‌های مضر را کاهش داد

سیب یک نگهدارندِ خوب است و مطالعات نشان داد که از رشد باکتری (مانند E. coli) در مواد غذایی و همچنین فاسدشدن غذا جلوگیری می‌کند. اگر می‌خواهید غذای خود را به‌طور طبیعی حفظ کنید، سیب توصیه خوبی است. سیب، زمانی که رقیق شود، طبق گزارش‌ها ذهنی به کاهش آکنه روی پوست کمک می‌کند، بااین‌حال، هیچ مدرک قوی برای اثبات این تحقیق وجود ندارد. اسید استیک عنصر اصلی در تولید سرکه است که از رشد باکتری‌هایی مانند E. coli جلوگیری می‌کند. به‌طور گسترده‌ای برای بهداشت و ضدعفونی استفاده می‌شود.

خواص ضد باکتریایی، ضدویروسی و ضد قارچی سرکه سیب، علاوه بر حفظ سلامتی و زیبایی بدن و تمیزی محیط اطرافمان، به‌شدت در مبارزه با مریضی‌ها و ناپاکی‌ها مفید است. مالک اسید موجود در سرکه سیب یک اسید ضدویروس قوی است و احتمالاً با خوردن روزانه سرکه سیب کمتر دچار سرماخوردگی می‌شوید، علاوه بر این، گفته می‌شود که سرکه سیب خام و تصفیه نشده برای سیستم لنفاوی بدن مفید است و می‌تواند به شست‌وشوی غدد لنفاوی و از بین بردن مخاط کمک کند.

۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
به مبارزه با دیابت و کاهش سطح گلوکز خون کمک می‌کند

در حال حاضر، مزیت ثابت‌شده سیب برای درمان بیماران دیابتی نوع II است. دیابت نوع دوم نشان‌دهنده افزایش سطح گلوکز خون به دلیل مقاومت انسولین یا تولید ناموفق انسولین است. افزایش سطح قند خون ممکن است برای افرادی که دیابت ندارند یک مشکل باشد زیرا می‌تواند علت بیماری مزمن و عامل اصلی پیری باشد.

اجتناب از مصرف قند و کاهش مصرف کربوهیدرات بهترین راه برای حفظ سطح قند خون طبیعی است. بااین‌وجود، سرکه سیب می‌تواند فواید غیرمنتظره‌ای داشته باشد. ثابت‌شده است که سرکه فواید بی‌شماری برای کاهش قند خون و سطح انسولین دارد. ۱۹ تا ۳۴ درصد پس از مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها می‌تواند سطح گلوکز خون را کاهش داده و پاسخ انسولین را افزایش دهد.

۳۴ درصد از گلوکز خون پس از مصرف ۵۰ گرم نان (سفید) کاهش می‌یابد. کاهش FBS(قند خون ناشتا) پس از بیدار شدن از خواب با مصرف ۲ قاشق غذاخوری آب سیب قبل از رفتن به رختخواب ثابت‌شده است.

طبق تحقیقات انجام‌شده، می‌توان عملکرد انسولین را پس از غذا با مصرف سرکه سیب بهبود داد و قند خون را کاهش داد. سرکه بهترین جایگزین طبیعی برای افرادی است که دیابت دارند و افرادی که می‌خواهند سطح گلوکز خود را در حد طبیعی نگه‌دارند مفید است.

اگر قند خون خود را حفظ می‌کنید، قبل از مصرف سرکه حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
۱۰ تمرین از بهترین و سریع‌ترین تمرین‌ها، برای چربی‌سوزی و کاهش وزن

کمک بزرگی به کاهش وزن و چربی در بدن

به‌طور غیرمنتظره‌ای، تحقیقات ثابت شد که سرکه می‌تواند راه‌حلی برای کاهش وزن باشد.

طبق مطالعات انجام‌شده با مصرف سرکه می‌توان احساس سیری را افزایش داد. این به شما کمک می‌کند تا کالری دریافتی را کاهش دهید که می‌تواند منجر به کاهش وزن شود.

خوردن غذای پر کربوهیدرات در کنار سرکه می‌تواند در یک‌لحظه احساس سیری ایجاد کند. درنتیجه، درنهایت ۲۰۰ تا ۲۷۵ کالری کمتر در طول روزدریافت خواهید کرد.

بر اساس تحقیقات، ۱۷۵ نفر که به مدت سه ماه هرروز سیب را مصرف می‌کردند، توانستند وزن و چربی شکم خود را کاهش دهند.

۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی‌لیتر): کاهش وزن ۱.۲ کیلوگرم

۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی‌لیتر): کاهش وزن ۱.۷ کیلوگرم

ازآنجایی‌که این مطالعه به مدت سه ماه به طول انجامید، تشخیص تأثیر سیب در کاهش وزن ممکن است دشوار باشد. کاهش و افزودن برخی از مواد غذایی ممکن است تأثیر زیادی در مطالعه داشته باشد. برای داشتن نتایج عالی در کاهش وزن باید ترکیبی از روش‌های مختلف را به کار برد. بنابراین، سیب با کاهش گلوکز خون و بهبود سطح انسولین و افزایش سیری کمکی در کاهش وزن محسوب می‌شود.

۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
۶ مزیت سلامتی سرکه سیب که ازنظر علمی تأییدشده است
سطح کلسترول را کاهش می‌دهد و عوامل خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد

بیماری‌های قلبی اولین علت مرگ‌ومیر در جهان است. عوامل بیولوژیکی متعددی با کاهش و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط است. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف سرکه می‌تواند تا حدودی عوامل خطر را بهبود بخشد، بااین‌حال، این تحقیق بر روی حیوانات آزمایش‌شده است.

طبق نتایج آزمایش، سیب می‌تواند سطح‌تری گلیسیرین و کلسترول و سایر عوامل خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. در موش‌ها، سرکه به کاهش فشارخون کمک می‌کند که عامل خطر اصلی برای بیماری‌های کلیوی و قلبی است. هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد سیب می‌تواند چیزی را درمان کند. ازآنجایی‌که سیب می‌تواند سطح گلوکز خون را کاهش دهد، با دیابت مبارزه می‌کند و عملکرد انسولین را بهبود می‌بخشد، همچنین می‌تواند خطرات بیماری قلبی را کاهش دهد.

بهترین زمان برای خوردن وعده‌های غذایی ۱

به مبارزه با سرطان کمک می‌کند

سرطان یک بیماری مزمن است که شامل رشد غیرطبیعی سلول‌ها می‌شود. ۱۵ غذای سرطان‌زا وجود دارد که ممکن است هرروز با آن‌ها روبرو شوید و باید از آن‌ها اجتناب کنید. سرکه سیب می‌تواند فواید ضد سرطانی داشته باشد. طبق تحقیقات، سلول‌های سرطانی را می‌تواند از بین ببرد و برخی انواع تومور را می‌تواند کوچک کند.

این آزمایش روی موش‌ها یا لوله‌های آزمایشی انجام شد که سلول‌های جداشده‌ای دارند که هنوز در انسان ثابت نشده است. طبق مشاهدات، سرطان مری در چین کاهش یافت، اما سرطان مثانه در صربستان افزایش یافت. مصرف سرکه سیب ممکن است به کاهش میزان سرطان کمک کند، بااین‌حال، نیاز به مطالعات بیشتر توصیه‌های قبلی دارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از سرکه سیب این است که آن را در رژیم غذایی خود ترکیب کنید. شما می‌توانید از آن در هنگام آشپزی استفاده کنید یا از آن به‌عنوان سس سالاد یا شاید مایونز خانگی و هر چیز دیگری استفاده کنید. برخی افراد آن را با آب مخلوط می‌کنند. مصرف آب سیب را باید به مقدار کم شروع کرد. همیشه به خاطر داشته باشید که مصرف زیاد اثرات مضری دارد. سرکه سیب بدون فیلتر و ارگانیک بهترین سرکه سیب است.

مقدار معمولی مصرف سرکه سیب از ۱ تا ۲ قاشق چای‌خوری در روز است. می‌توانید آن را هنگام پختن یا مخلوط کردن با آب استفاده کنید.

سرکه سیب می‌تواند سطح انرژی شمارا افزایش دهد و فواید زیادی به همراه داشته باشد. بااین‌حال، گواهی‌های ارائه‌شده هنوز ازنظر علمی تأیید نشده‌اند.

سرکه سیب نه‌تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌تواند برای موارد زیبایی مانند مراقبت از پوست، حالت‌دهنده مو، مراقبت از دندان‌ها نیز مفید باشد و همچنین می‌تواند به‌عنوان ضدعفونی‌کننده خانگی استفاده شود. اگر به مواد شیمیایی علاقه ندارید و روش طبیعی برای ضدعفونی کردن می‌خواهید سرکه سیب بهترین گزینه برای شماست. آن‌طور که مردم فکر می‌کنند سرکه سیب نمی‌تواند همه بیماری‌ها را درمان کنند، اما من تقریباً مطمئن هستم که می‌تواند فشارخون شمارا کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.