جلوگیری از چین‌وچروک صورت و دور چشم به‌سادگی در خواب

چگونه از خطوط چین و چروک در خواب جلوگیری کنیم؟

0 722

راهکار جلوگیری از چین‌وچروک درخواب

خطوط خواب آن خطوط آزاردهنده‌ای هستند که با فشار دادن صورت خود به بالش در طول شب ایجاد می‌شوند: می‌دانید – خطوطی که باعث می‌شوند حتی بدتر از زمانی که به رختخواب رفته‌اید از خواب بیدار شوید؟ این‌قدر برای “خواب زیبایی”، ها؟ هنگامی‌که جوان هستید، پوست شما به‌اندازه کافی قابلیت ارتجاعی دارد که به‌محض بلند شدن از رختخواب به‌جای خود بازگردد: اما با افزایش سن، این خطوط آزاردهنده خواب می‌توانند برای همیشه روی پوست شما حک شوند.

چین و چروک صورت

چین‌وچروک به دلیل از دست دادن کلاژن و خاصیت ارتجاعی ایجاد می‌شود که باعث کاهش حجم پوست می‌شود؛ اما اعمال فشار مکرر (مانند خوابیدن با پهلوی صورت روی بالش) یا حرکات ماهیچه‌ای (مانند خندیدن و چشم دوختن) علیه کلاژن باعث تجزیه آن می‌شود و درنهایت منجر به ایجاد خطوط قابل‌مشاهده می‌شود.

چین‌وچروک درخواب
چین‌وچروک درخواب

به پشت بخوابید

خوابیدن بر روی شکم یا به پهلو به این معنی است که فشار مداوم روی صورت شما وجود دارد. باگذشت زمان، این عمل باعث ایجاد خطوط خواب ناخواسته می‌شود. دکتر جلیمان می‌گوید که می‌توانید با خوابیدن به پشت این مشکل را برطرف کنید، به‌این‌ترتیب هیچ فشاری به‌صورت خود وارد نمی‌کنید. اگرچه برای بسیاری از افراد، این ممکن است ناراحت‌کننده باشد و شما نمی‌توانید حرکت غیرارادی خواب خود را کنترل کنید که شمارا به سمت پهلو یا شکم می‌برد؛ اما شما می‌توانید تمرین کنید و به‌مرورزمان به آن عادت کنید.

عادت به پشت خوابیدن ندارید؟ یک بالش مخصوص تهیه کنید. این فواید بسیاری ازجمله به حداقل رساندن چین‌وچروک، حمایت از پوست تمیز و کمک به آب‌رسانی به سلول‌های پوست شما دارد که به جلوگیری از تشکیل خطوط ریز کمک می‌کند.

چین‌وچروک درخواب
چین‌وچروک درخواب

روبالشی خود را ارتقا دهید

اگر به‌راحتی نمی‌توانید به پشت بخوابید، همچنان می‌توانید با ارتقا از پنبه به ابریشم یا ساتن از چین‌وچروک‌های ناشی از روبالشی جلوگیری کنید. با روبالشی ابریشمی، پوست شما روی بالش می‌لغزد. به‌عبارت‌دیگر، کشش کمتری وجود دارد و صورت شما در برابر آن مانند روی بالش نخی «خراش» نمی‌شود.

رتینول را امتحان کنید

رتینول ممکن است قوی‌ترین ابزار در زرادخانه ضد پیری شما باشد. مشتقات ویتامین A به پوست شما می‌آموزد که با تحریک کلاژن که از خطوط ریز جلوگیری می‌کند، دوباره جوان عمل کند. متخصصان پوست به‌طور مداوم توصیه می‌کنند از قوی‌ترین کرمی که پوست شما می‌تواند تحمل کند (که ممکن است نیاز به نسخه داشته باشد) استفاده کنید.

این کرم شب به مبارزه با علائم پیری بدون تحریک پوست کمک می‌کند. عصاره پوست ماگنولیا التهاب را تسکین می‌دهد و حتی برای پوست‌های حساس نیز عالی است.

چین‌وچروک درخواب
چین‌وچروک درخواب

کرم شب استفاده کنید

کرم‌های شب، لوسیون‌های سنگین و فوق‌العاده مرطوب‌کننده‌ای هستند که احتمالاً نمی‌توانید در طول روز از آن‌ها استفاده کنید (درخشش یک‌چیز است، چرب بودن چیز دیگری). یکی را انتخاب کنید که حاوی اسید هیالورونیک باشد که به حجیم و سفت شدن پوست کمک می‌کند.

می‌توانید روغن نارگیل را جایگزین کرم شب خود کرد و از نتایج آن راضی بود. هر شب پس از شستن صورت، مقداری به‌اندازه نخود را در پوست خود بمالید. بهترین گزینه برای شما روغن نارگیل بکر است.

جوش صورت چیست و ۵ راه‌حل درمانی برای خلاصی از جوش صورت

هنگام خواب دستتان را روی پوست صورتتان قرار ندهید

تا جایی که امکان دارد سعی کنید دستتان را از صورتتان فاصله دهید و در هنگام خواب آن را روی پوست صورتتان قرار ندهید تا بین پوست دست و صورت اصطکاک ایجاد نشود. اگر این کار را قبلاً انجام می‌دادید و به آن عادت کرده‌اید و احتمالاً ناخواسته آن را انجام می‌دهید، می‌توانید در هنگام خواب دستتان را زیر بالشت قرار دهید تا ناخودآگاه آن را روی صورت نگذارید.

چین‌وچروک درخواب
چین‌وچروک درخواب

 شب‌ها استراحت کامل داشته باشید

ممکن است واضح به نظر برسد، اما داشتن مقدار مناسب خواب ضروری است. دکتر جلیمان می‌گوید: «برای جوان‌سازی پوست مهم است که ۷ تا ۸ ساعت در شب بخوابید. “به همین دلیل به آن می‌گویند خواب زیبایی!”

اگر نتوانید درست بخوابید و یا از پوست صورتتان در زمان خوابیدن به‌خوبی محافظت کنید تمامی این موارد می‌تواند باعث شود که در زمان خواب پوست شما دچار چروک شود که این نوع چروک جزو بدترین نوع چروک های پوستی می‌باشد؛ زیرا این چروک ها آرام‌آرام و به‌مرورزمان ایجاد می‌شوند و هنگامی‌که ایجاد شدند به‌سختی ممکن است از بین برود. با توجه به موارد اعلام‌شده می‌توانید با رعایت تمام نکات اعلام‌شده فوق سعی کنید که هرچه زودتر از ایجاد چروک جلوگیری کنید تا در آینده از بین بردن این چروک ها مشکل‌ساز نشود.

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.