۹ نکته مؤثر برای افزایش قد

9 نکته مؤثر برای افزایش قد

0 598

۹ نکته مؤثر برای افزایش قد

ژن‌های ما عامل مهمی در افزایش قد ما هستند. درصدی از ۶۰ تا ۸۰ درصد از قد ما عمدتاً به دلیل ژن‌های ما است، درحالی‌که درصد باقیمانده توسط عوامل محیطی اطراف ما، به‌ویژه تغذیه ما ایجاد می‌شود. اما امید خود را از دست ندهید، زیرا ما ترفندها و نکاتی را برای شما داریم تا قد شما چند سانتی‌متر بلندتر کنید.

 9 نکته مؤثر برای افزایش قد
۹ نکته مؤثر برای افزایش قد
  • از عواملی که می‌توانند رشد شمارا متوقف کنند اجتناب کنید

نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف مواد مخدر قطعاً می‌تواند بر رشد شما تأثیر منفی بگذارد. بهتر است تا دیر نشده از این اعتیادها دوری‌کنید. تغذیه مناسب از ۹ نکته مؤثر برای افزایش قد شما می‌باشد که بسیار مهم است،  زیرا سوءتغذیه می‌تواند منجر به توقف رشد شود. مصرف بیش‌ازحد کافئین و سیگار کشیدن می‌تواند رشد را مختل کند. به همین دلیل توصیه می‌شود در دوران جوانی از این عادت‌ها دوری‌کنید تا رشد و نمو مناسب بدن تضمین شود.

  • همیشه یک صبحانه سالم بخورید

اگر می‌خواهید قدبلندتری داشته باشید، باید با خوردن یک صبحانه سالم شروع کنید. داشتن غذای سالم برای مصرف در وعده صبحانه برای حفظ رشد و رشد مناسب بدن ضروری است. نخوردن صبحانه می‌تواند بر رشد کلی بدن، به‌ویژه قد شما تأثیر منفی بگذارد. اگر واقعاً برای قدبلندتر شدن تلاش می‌کنید، خوردن یک صبحانه مناسب که بر رشد شما تأثیر می‌گذارد ضروری است زیرا متابولیسم شمارا تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

  • خواب کافی داشته باشید.

استراحت و خواب کافی هم از ۹ نکته مؤثر برای افزایش قد است و به رشد و تکامل کلی بدن شما کمک می‌کند. نوجوانان و کودکان در حال رشد باید ۹ تا ۱۰ ساعت بخوابند. زمان رشد برای بچه‌ها در طول شب است. برای داشتن خوابی باکیفیت باید محیطی ساکت و آرام داشته باشید. خواب باکیفیت خوب کمک زیادی به رشد شما می‌کند زیرا زمانی است که بدن شما هورمون رشد ترشح می‌کند که به رشد و تکامل کلی بدن شما کمک می‌کند. بنابراین زمان و مکان مناسب برای خواب راحت و کافی در نظر بگیرید.

  • ایمنی خود را تقویت کنید

سیستم ایمنی نقش اساسی در رشد و نمو مناسب بدن شما دارد. برخی بیماری‌ها در دوران کودکی یا بلوغ می‌توانند می‌تواند بر رشد شما تأثیر منفی بگذارد اما به‌سادگی و با خوردن غذاهای سالم سیستم ایمنی خودتان را تقویت کنید. به‌جای خوردن غذاهای فرآوری‌شده رژیم غذایی‌تان سرشار از دانه‌ها،‌ لبنیات کم‌چرب،‌ پروتئین،‌ میوه و سبزی‌ها باشد.. اگر می‌خواهید ایمنی خود را تقویت کنید، نوشیدن یا خوردن مواد غذایی غنی از ویتامین C، که در برخی از میوه‌های آشنا مانند گریپ‌فروت، لیمو و پرتقال یافت می‌شود، شروع خوبی است.

  • ورزش منظم داشته باشید

با رژیم غذایی و خواب مناسبی که بدن ما دریافت می‌کند، رشد و نمو تضمین می‌شود. برای تناسب‌اندام، ورزش یک امر ضروری است! ورزش منظم، که می‌تواند از طریق ورزش فیزیکی یا رقص باشد، رشد بدن ما را تقویت می‌کند. شنا و یوگا بدن ما را کشش می‌دهد و برای افزایش قد که می‌خواهیم به آن برسیم مفید است. همچنین ورزش به شما کمک می‌کند تا کیفیت خواب بهتر و استراحت مناسبی داشته باشید.

برای اینکه رشد و نمو مناسب بدن خود را داشته باشید، باید غذاهای مناسب را با تعادل عالی نسبت به تمام مواد مغذی قابل‌توجه بدن خود مصرف کنید. می‌توانید مکمل‌های رژیمی را که پزشک توصیه می‌کند مصرف کنید یا مهم‌تر از همه، غذاهای سالم‌تری بخورید که به رشد شما کمک زیادی می‌کند.

  • وضعیت بدنی مناسب و خوب را رعایت کنید

یک وضعیت خوب برای بلندتر شدن بدن شما ضروری است. برای داشتن قدبلندتر، همیشه با وضعیت مناسب بنشینید و راه بروید.

درست نشستن و راه رفتن حتی درزمانی که بدن در حال استراحت است هم نقش به سزایی در رشد قد دارد. مهره‌های گردن و کمر نباید تحت‌فشار زیادی باشند.

نرمش‌های کششی زیادی وجود دارند که می‌توانند آسیبی که عادت‌های بد هنگام نشستن به ستون فقرات شما وارد کرده‌اند را جبران کنند. موقع راه رفتن همیشه شانه‌ها را عقب و چانه را بالا نگه‌دارید.

چاقی نه‌تنها بر سلامتی بلکه بر روی قد شما نیز تأثیر منفی می‌گذارد. اضافه‌وزن یا چاقی برای سلامتی و رشد کسی خوب نیست. بنابراین برای بلندتر بودن باید وزن خود را نیز در نظر بگیرید. حفظ وزن بدن که به‌طور خاص برای شما ایده آل باشد، ضروری است. برای رسیدن به این وزن ایده آل، ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب ضروری است.

  • به‌طور مکرر وعده‌های غذایی کوچک بخورید

به‌جای خوردن ۳ وعده غذایی سنگین، سعی کنید مقدار کمتری اما به‌طور مکرر بخورید که متابولیسم را تحریک می‌کند. غذایی که می‌خورید به دلیل هورمون رشد و مواد مغذی ضروری که فراهم می‌کند، عامل مهمی در رشد بدن شما است. بنابراین اگر می‌خواهید به‌طور طبیعی قدتان بلندتر شود، بهتر است غذاهای مغذی بخورید تا این افزایش قد داشته باشید.

اگر شما هم نکات دیگری جز ۹ نکته مؤثر برای افزایش قد دارید به ما اعلام کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.