دلایل رایج قطع رابطه عاشقانه زوج ها

دلیلی که باعث قطع رابطه می‌شود

0 440

دلایل رایج قطع رابطه

هرکسی که وارد یک رابطه می‌شود سخت تلاش می‌کند تا آن را کارآمد و طولانی‌مدت کند. در ابتدای رابطه هر دو نفر تمایل به نادیده گرفتن معایب یکدیگر دارند. گاهی اوقات، این نادیده گرفتن معایب به‌مرورزمان محو می‌شود. یا در موارد دیگر، یک فرد در ماه‌های اول رابطه بهترین قدم خود را به جلو می‌گذارد و یا جلوی خود را از انجام دادن برخی کارهای نامناسب می‌گیرد. اما پس از مدتی خود واقعی خود را آشکار می‌کند.

با تینامو همراه باشید

چند دلیل عمده که باعث قطع رابطه می‌شود:
دلایل رایج قطع رابطه
دلایل رایج قطع رابطه
 1. خیانت

خیانت ازجمله مواردی است که شاید دلیل اصلی طلاق یا جدایی زوجین نباشد ولی جز عوامل قطع رابطه است. واژه خیانت دارای معانی گسترده است. بی‌وفایی می‌تواند عاطفی، کلامی، مجازی، جنسی و… باشد. خیانت به هر گونه‌ای که باشد آسیب‌های بسیاری را برای هردوی زن و شوهر و حتی فرزندان آن‌ها به ارمغان می‌آورد. هرچند که عاشقان بخشنده هستند و بیشتر اوقات شانس دوم به شریک خودمی دهند زیرا آن‌ها امیدوارند که شریک زندگی آن‌ها درس را یاد گرفته باشد و دیگر مرتکب خیانت نشود.

بر اساس آمار، احتمال خیانت ۶ درصد است و هنگامی‌که خیانت انجام شود، رابطه هرگز مثل قبل نخواهد شد.

قطع رابطه
قطع رابطه
 1. اعتماد دلیل دیگری برای قطع رابطه است

بدون اعتماد، یک رابطه کارساز نیست زیرا اعتماد به‌عنوان پایه و اساس هر رابطه در نظر گرفته می‌شود. تقلب یا هر شکلی از فریب می‌تواند منجر به نزاع‌های بی‌پایان و بدتر از آن جدایی شود. تعمیر شیشه شکسته سخت است. اگرچه می‌توانید آن‌ها را تعمیر کرده و دوباره کنار هم قرار دهید، اما شیشه هرگز شبیه به هم نخواهد بود. رابطه شکننده هم همین‌طور راه‌های ایجاد اعتماد در یک رابطه به‌طور مثال با رعایت موارد زیر می‌توانید اعتماد را در شریک خود ایجاد کنید:

به قولی که داده‌اید عمل کنید زمانی که اشتباهی می‌کنید، معذرت‌خواهی کنید در مواقعی که با مشکلی روبرو شد، او را حمایت کنید

قطع رابطه
قطع رابطه
 1. دور شدن از عشق

بر اساس نظرسنجی‌ها، شرکای زندگی وقتی از عشق دور می‌شوند جرقهٔ دور شدنشان از هم ،همین‌جا شروع می‌شود و کم‌کم از هم سرد و دور می‌شوند. عشق یکی از دلایل مهم رابطه مستحکم و پایدار است و از دست دادن عشق یکی از رایج‌ترین دلایلی است که باعث قطع رابطه می‌شود دو عاشق از هم جدا شوند یا طلاق بگیرند.

نشانه‌های سرد شدن و دوری از عشق در زندگی مرد یا زن:
 • حرف‌هایتان به دعوا ختم می‌شود
 • بیشتر اوقات ساکت هستید و باهم حرف نمی‌زنید
 • وجود تفاوت و اختلاف فرهنگی زیاد
 • هر کس تفریح مخصوص به خود را دارد
 • یکدیگر را در خرید و دیگر امور خانوادگی همراهی نمی‌کنید
 • هر کس به فکر خودش است
 • به یکدیگر اعتماد ندارید
 • توجهی به خواسته‌های یکدیگر ندارید
 • به یکدیگر ابراز علاقه نمی‌کنید
 • از روزهای خوبی که باهم می‌گفتید و می‌خندیدید مدت‌ها گذشته است
 • ورود فرزند یا مواجهه با مشکلات متعدد در زندگی
 • اختلافات حل‌نشده

 1. نابرابری دلیل دیگر قطع رابطه

هر رابطه‌ای مستلزم تلاش دو نفر برای به نتیجه رساندن آن است. دو طرف باید با هر تصمیم و برنامه‌ای موافق باشند. اگر کسی در تصمیم‌گیری بدون مشورت با شریک خود باشد، می‌تواند یک عامل خطر برای جدایی باشد. برخی از مردان محدودیت‌های خود را در مورد این موضوع نمی‌دانند. زن و شوهر یک گروه دو نفرِ هستند که در کنار هم و با مشارکت با یکدیگر در کنار هم رابطه ایدئال خواهند داشت.

قطع رابطه
قطع رابطه
 1. صمیمیت

آیا می‌دانستید برخی از مسائل اتاق‌خواب و عدم صمیمیت از دلایل اصلی حدود ۱۵ درصد جدایی‌ها هستند؟ این مورد معمولاً برای شرکا باگذشت زمان و درست درزمانی که خیالمان از به دست آوردن کامل شریکمان راحت شده است، اتفاق می‌افتد. ما تمایل داریم کارهایی مانند ورزش کردن و تناسب‌اندام را انجام ندهیم. ما مطمئن هستیم که در حال حاضر دختر رؤیاهایمان راداریم، که ما را از تلاش اضافی برای تحت تأثیر قرار دادن او بازمی‌دارد. اگر می‌خواهید جرقه را زنده نگه‌دارید، کلمه “صمیمیت” را فراموش نکنید!

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.