۳ فایده اعجاب آور سرکه سیب

3 فایده اعجاب آور سرکه سیب

0 374

۳ فایده اعجاب آور سرکه سیب

سرکه سیب

حقایق تغذیه‌ای در مورد سرکه سیب و فواید آن برای سلامتی

سرکه سیب چیزی بیش از افزایش طعم و مزه را در آشپزی شما ارائه می‌دهد. به‌عنوان یک ماده افزودنی در سس‌های سالاد و مارینادها، طعم میوه ای و ترش را ایجاد می‌کند.

این محصول تخمیری ( مبتنی بر سیب) فواید سلامتی را شامل می‌شود؛ از بهبود علائم رفلاکس اسیدمعده گرفته تا کاهش سطح کلسترول و گلوکز.

یک کپسول کوچک روزانه تمام آن چیزی است که برای بهره‌گیری از این اثرات مطلوب نیاز دارید.

می‌توانید سرکه سیب خود را از آب سیب دو بار تخمیر شده تهیه کنید یا آن را از بین تعدادی از مارک‌های موجود در بازار انتخاب کنید.

شما حتی سرکه سیب را به عنوان یک ماده تشکیل دهنده در آب میوه های محبوبی که هم در خواربارفروشی ها و هم در مغازه های آب میوه تازه که در سراسر کشور یافت می شود، پیدا خواهید کرد.

حقایق تغذیه‌ای سرکه سیب

سرکه سیب

این اطلاعات تغذیه‌ای برای یک وعده ۱۸ گرمی سرکه سیب است که طی بررسی و تحقیق توسط USDA ارائه شده است.

کالری: ۴۰
چربی: ۰ گرم
سدیم: ۱۰.۱ میلی‌گرم
کربوهیدرات: ۹ گرم
فیبر: ۰ گرم
شکر: ۸ گرم
پروتئین: ۰ گرم

 

کربوهیدرات‌ها: اکثر برندهای سرکه سیب حاوی آب سیب غلیظ، سرکه سیب، شربت فروکتوز و نشاسته هستند که به محتوای کربوهیدرات کمک می‌کنند. درصد کربوهیدرات روزانه شما کم است، بااین‌حال، تنها ۳ درصد از ارزش روزانه توصیه شده شما در یک وعده است.

چربی‌ها: یک وعده سرکه سیب فاقد چربی است.

پروتئین: سرکه سیب یک محصول بدون پروتئین است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی: در یک وعده سرکه سیب بیش از ۱۰ میلی‌گرم سدیم خواهید یافت.

مصرف حداکثر ۲۳۰۰ میلی‌گرم سدیم در روز با محدودیت ترجیحی ۱۵۰۰ میلی‌گرم در روز توصیه می‌شود که  این باعث می‌شود سرکه سیب به‌خوبی در حد ایدئال باشد.

پتاسیم مجود در سرکه سیب، یک درشت مغذی است (درشت مغذی یکی از اجزای اصلی یک رژیم غذایی مناسب است و یک نتیجه رژیم غذایی سالم، می‌تواند باعث حفظ و بهبود سلامتی در فرد مصرف‌کننده‌ی مواد غذایی شود.) پتاسیم موجود در سرکه می‌تواند به تنظیم عملکرد اعصاب و عضلات کمک می‌کند.

پتاسیم در اکثر مارک‌های سرکه سیب موجود نیست.

کالری: یک وعده سرکه سیب بسته به برند آن تقریباً ۴۰ کالری دارد.

۳ فایده اعجاب آور سرکه سیب

سرکه سیب

مشخصات تغذیه‌ای سرکه سیب به فواید سلامتی آن کمک می‌کند.

در اینجا چند روش استفاده از سرکه سیب برای تأثیرگذاری بر سلامت و تندرستی آورده شده است. با تینامو همراه باشید.

خواص سرکه سیب

۱- سرکه سیب تسکین علائم رفلاکس اسید

رفلاکس اسید که به‌عنوان بیماری ریفلاکس معده به مری نیز شناخته می‌شود، زمانی ایجاد می‌شود که اسید از معده به مری برگردد و اغلب از بدن شما اسید معده کافی تولید نمی‌کند. اگر علائم رفلاکس اسید ناشی از این جریان معکوس مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع را تجربه کردید، سرکه سیب ممکن است با افزودن اسید موردنیاز به سیستم گوارش شما تسکین دهد.

در یک مطالعه، مصرف سرکه سیب قبل از غذا همراه با یک مکمل غذایی دیگر مانند یک پروبیوتیک، بهبود قابل‌توجهی در درد رفلاکس اسید داشت.  سرکه را با یک لیوان آب و قبل از غذای سنگین بنوشید.

۲- سرکه سیب می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد

سرکه سیب همچنین می‌تواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد.

در یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای، محققان اثرات سرکه را بر افرادی که از رژیم غذایی کم کالری پیروی می‌کنند، بررسی کردند.

آن‌ها دریافتند افرادی که سرکه سیب مصرف می‌کنند، تعداد تری گلیسیرید کمتر، سطوح لیپوپروتئین با چگالی بالا (کلسترول خوب) و کلسترول کل پایین‌تری را نسبت به افرادی که دارونما مصرف کرد.

 

۳- سرکه سیب می‌تواند خطر سرطان را کاهش دهد

سرکه‌ها منبع سالمی از پلی فنول‌ها هستند، ترکیبی که با استرس اکسیداتیو مبارزه می‌کند. مصرف پلی فنول‌ها محافظت آنتی‌اکسیدانی شما را افزایش می‌دهد و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

کسانی که در معرض خطر دیابت هستند ممکن است بخواهند سرکه سیب را به‌عنوان سس به سالاد و به‌عنوان ماریناد روی سبزی‌ها و پروتئین اضافه کنند.

در مطالعه‌ای که در مجله تحقیقات دیابت منتشر شد، محققان سطوح گلوکز خون پس از خوردن غذا را برای افرادی که سرکه یا دارونما مصرف کردند، بررسی کردند. نتایج نشان داد که وعده‌های غذایی شامل سرکه باعث کاهش سطح گلوکز خون می‌شود.

اگر عفونت‌های قارچی در دهان را تجربه می‌کنید، استفاده از سرکه سیب ممکن است آنها را درمان کند. در یک گزارش موردی، فردی با عفونت قارچی دائمی دهان ناشی از کاندیدا، روزانه دو بار به مدت یک هفته از سرکه سیب استفاده کرد. این درمان باعث کاهش ۹۴ درصدی تعداد قارچ شد.

از دیگر کاربردهای سرکه سیب می‌توان به شستن میوه‌ها و سبزی‌ها اشاره کرد.

آلرژی داشتن به سرکه سیب

سرکه سیب

سرکه سیب به‌طورکلی برای مصرف بی‌خطر است. بااین‌حال، اگر به آن حساسیت دارید، به‌احتمال زیاد پس از مصرف احساس سوزن‌سوزن شدن در دهان و گلو خواهید داشت. برای واکنش‌های شدید، ممکن است مشکلات گوارشی مانند اسهال و استفراغ را تجربه کنید. اگر این شرایط بدتر شد، باید فوراً از یک متخصص مراقبت های بهداشتی کمک بگیرید.

مزایای سرکه سیب برای پوست

سرکه سیب

سرکه سیب برای بیماری‌های پوستی مانند خشکی پوست و اگزما هم استفاده می‌شود. پوست به طور طبیعی کمی اسیدی است و استفاده از سرکه سیب به‌صورت موضعی می‌تواند باعث تعادل مجدد pH طبیعی پوست شود و سد محافظ پوست را بهبود  ببخشد.

استفاده از سرکه سیب رقیق شده با آب برای شستشوی پوست صورت مفید و باعث از بین بردن  باکتری‌ها جلوگیری از ایجاد لک می‌شود.
کاهش وزن

استیک اسید موجود در سرکه‌ سیب، باعث پایین آوردن اشتها شده، سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد و با کاهش میزان حفظ آب بدن می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بنا بر گفته دانشمندان، سرکه‌ سیب از هضم نشاسته در بدن جلوگیری کرده و به همین دلیل باعث می‌شود که کالری بسیار کمتری وارد جریان خون شود.

اثرات نامطلوب سرکه سیب

سرکه سیب

خوردن سرکه سیب بدون عوارض جانبی بالقوه نیست. به‌عنوان‌مثال، برخی افراد به دلیل اسیدی بودن سرکه دچار حالت تهوع می‌شوند. برای کاهش پتانسیل این پاسخ، سرکه را با آب مصرف کنید تا رقیق شود. همچنین باید محصول را همراه با غذا یا قبل از غذا مصرف کنید.

سرکه سیب می‌تواند بر دندان‌های شما نیز تأثیر منفی بگذارد. اگر مستقیم بلعیده شود، خطر آسیب به مینای دندان شما وجود دارد، بنابراین باید آن را با آب رقیق کنید. علاوه بر این، سرکه سیب گاهی اوقات می‌تواند اثربخشی داروها را به حداقل برساند.

سرکه سیب می‌تواند بر دندان‌های شما نیز تأثیر منفی بگذارد. اگر مستقیم بلعیده شود، خطر آسیب به مینای دندان شما وجود دارد، بنابراین باید آن را با آب رقیق کنید. علاوه بر این، سرکه سیب گاهی اوقات می‌تواند اثربخشی داروها را به حداقل برساند.

زمان نگهداری و ایمنی مواد غذایی سرکه سیب

سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل اسیدی بودن به مدت ۲ سال در دمای اتاق در بطری باز نشده ماندگاری دارد. بطری‌های باز شده تقریباً یک سال دوام می‌آورند تا زمانی که درب آن را سفت کنید. آن را در دمای اتاق نگهداری کنید و بطری را از نور مستقیم خورشید دورنگه دارید. انباری بدون پنجره یا کابینت تیره به‌خوبی کار می‌کند.

نحوه استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب

برای جلوگیری از آسیب به گلو و فرسایش مینای دندان، باید یک یا دو قاشق غذا حوری سرکه سیب را با یک لیوان آب بنوشید تا مایع رقیق شود. برای پخت‌وپز، سرکه سیب به‌خوبی با سس مایونز، عسل، خردل دیژون یا روغن نارگیل جفت می‌شود.

همچنین می‌توانید سرکه را با یک شیرین‌کننده و یک اسید مانند آب‌لیمو و خردل دیژون برای سس سالاد ترکیب کنید. همچنین می‌توانید سرکه سیب را به روغن زیتون اضافه کنید و آن را روی سبزی‌ها بریزید تا خام یا کباب شده مصرف شود.

خواص سرکه سیب و فواید آن برای سلامتی بسیار است اما نکته مهم در استفاده از سرکه سیب به‌خصوص برای درمان این است که ابتدا با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

برای خواص کلی سرکه سیب  می‌توانید از پزشک طب سنتی هم مشاوره بگیرید.
توجه داشته باشید که در استفاده از سرکه سیب زیاده‌روی نکنید.

 

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.