۱۳مزایای بودن در فضای آزاد

پیاده روی در فضای آزاد چه مزایایی دارد؟

0 443

مزایای بودن در فضای آزاد

بودن در فضای باز سرگرم‌کننده است، اما مهم‌تر از آن، برای مغز، بدن و روح مفید است. در اینجا چند دلیل علمی وجود دارد که چرا باید از نزدیک با مادر طبیعت آشنا شوید.

مزایای-بودن-در-فضای-آزاد
مزایای-بودن-در-فضای-آزاد
 1. بودن در فضای باز انرژی شمارا افزایش می‌دهد.

یک فنجان قهوه دیگر میل می‌کنید تا انرژی بیشتری داشته باشید؟ شاید باید کافئین را کنار بگذارید و به‌جای آن بیرون بروید. یک مطالعه نشان می‌دهد که گذراندن ۲۰ دقیقه در هوای آزاد به مغز شما انرژی می‌دهد که قابل‌مقایسه با یک فنجان آب جو است.

 1. ورزش کردن در فضای باز آسان‌تر است

آیا به نظر می‌رسد ورزش کردن در خارج از خانه به‌طور قابل‌توجهی راحت‌تر است؟ این ممکن است به لطف محیط سرسبز شما باشد. در یک مطالعه کوچک، محققان از دوچرخه‌سواران خواستند جلوی فیلم‌های سبز، خاکستری و قرمز رکاب بزنند.

دوچرخه‌سوارانی که در مقابل فضای سبز ورزش می‌کردند، گزارش کردند که فعالیت بدنی کمتری داشتند و خلق‌وخوی مثبت‌تری داشتند – به این معنی که چمن، درختان و گیاهان ممکن است انرژی روانی را به تمرین شما بیفزایند.

ضمناً شما نیازی به عضویت در باشگاه، حمل‌ونقل یا تجهیزات خاصی ندارید: فقط از درب منزل خود بیرون می‌روید. می‌توانید بسیاری از تمرینات بدن‌سازی را در پارک محلی خود با یک شیب ساده، انجام دهید. فشار باد و زمین ناهموار می‌تواند به شما کمک کند تمرین خود را تغییر دهید و کالری بیشتری بسوزانید.

 1. فضای باز برای دید شما خوب است

. تحقیقات نشان می‌دهد دانش آموزان دبستانی که زمان بیشتری را در خارج از منزل می‌گذرانند کمتر به نزدیک‌بینی مبتلا می‌شوند.

 1. نور طبیعی خورشید به کاهش درد کمک می‌کند.

در یک مطالعه، بیماران جراحی که در معرض نور شدید خورشید قرار داشتند، استرس کمتر و درد کمتری را گزارش کردند و بنابراین داروهای مسکن کمتری مصرف کردند.

 1. فضای باز سیستم ایمنی شمارا تقویت می‌کند.

دانشمندان فکر می‌کنند که تنفس فیتونسیدها – مواد شیمیایی موجود در هوا که توسط گیاهان تولید می‌شوند، سطح گلبول‌های سفید خون را افزایش می‌دهد و به ما در مبارزه با عفونت‌ها و بیماری‌ها کمک می‌کند.

تولید بهتر ویتامین D به دلیل نور خورشید بیشتر برای سیستم ایمنی بدن مفید است؛ اما به نظر می‌رسد فضای باز از راه‌های دیگری کمک می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد نور خورشید به سلول‌های خاصی در سیستم ایمنی بدن شما به نام سلول‌های T انرژی می‌دهد که به مبارزه با عفونت کمک می‌کنند.

مزایای بودن در فضای آزاد
مزایای بودن در فضای آزاد
 1. فضای باز رایحه تراپی رایگان را برای شما فراهم می‌کند.

طبق علم، شما واقعاً باید متوقف شوید و گل‌ها را بو کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که رایحه‌های طبیعی مانند گل رز، علف تازه بریده‌شده و کاج باعث می‌شوند احساس آرامش و آرامش بیشتری داشته باشید.

 

 1. فضای باز باعث افزایش خلاقیت می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد که زمان در طبیعت می‌تواند توانایی‌های خلاقانه شما در حل مسئله را تقویت کند. این تا حدی به این دلیل است که دنیای بیرون توجه شمارا به روشی ساکت‌تر جلب می‌کند که اجازه می‌دهد توجه شما دوباره متمرکز شود. هر چه زمان بیشتری را صرف کنید، فایده آن بیشتر است، اما حتی «بیرون رفتن برای کمی هوا» می‌تواند مغز شمارا به سمت یک الگوی فکری جدید سوق دهد.

 1. فضای باز به اختلالات عاطفی فصلی کمک می‌کند.

در زمستان، روزهای کوتاه‌تر و سطح نور کمتر می‌تواند باعث اختلال عاطفی فصلی یا SAD شود – یک وضعیت تکرارشونده که با علائم اضطراب، خستگی و غم مشخص می‌شود. پزشکان می‌گویند گذراندن وقت در خارج از خانه می‌تواند شدت SAD را کاهش دهد – حتی اگر هوا سرد یا ابری باشد.

. نور خورشید به حفظ سطح سروتونین شما کمک می‌کند. این به افزایش انرژی شما کمک می‌کند و خلق‌وخوی شمارا آرام، مثبت و متمرکز نگه می‌دارد.

 

 1. حضور در فضای باز دوز روزانه ویتامین D را به شما می‌دهد.

ویتامین D برای عملکرد خوب بدن ضروری است. به ما در جذب کلسیم کمک می‌کند، از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد. اگرچه ویتامین D در برخی غذاها مانند ماهی قزل‌آلا و شیر غنی‌شده وجود دارد، اما ما بیش از ۹۰ درصد ویتامین D خود را از قرار گرفتن گاه‌به‌گاه در معرض نور خورشید دریافت می‌کنیم.

ویتامین D برای استخوان‌ها، سلول‌های خونی و سیستم ایمنی بدن شما مهم است. همچنین به بدن شما کمک می‌کند تا مواد معدنی خاصی مانند کلسیم و فسفر را جذب کند. بدن شما برای ساختن آن به نور خورشید نیاز دارد، اما شما به مقدار زیادی نیاز ندارید. در تابستان، فقط به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه، ۲ یا ۳ بار در هفته، باید این کار را انجام دهید. در زمستان، ممکن است کمی بیشتر نیاز داشته باشید.

 

 1. فضای باز تمرکز شمارا بازمی‌گرداند.

نمی‌توانید در محل کار تمرکز کنید؟ دفتر خود را برای چند دقیقه ترک کنید و در یک پارک نزدیک قدم بزنید. مطالعات نشان می‌دهد که پیاده‌روی در طبیعت به بازیابی تمرکز کمک می‌کند.

سبز بودن فضای بیرون به خاطر اندکی ورزش که در خارج از خانه انجام می‌دهید قدرت تمرکز شما برای کار بعدازآن بالا می‌بردم مطالعات نشان داده است که بعد از پیاده‌روی در پارک در یک منطقه شهری، تمرکز روی یک کار بهتر است.

 

مزایای بودن در فضای آزاد
مزایای بودن در فضای آزاد
 1. فضای باز ما را به افراد بهتری تبدیل می‌کند.

به گفته روانشناسان، قرار گرفتن در معرض طبیعت به ما کمک می‌کند تا از فشار های اجتماعی شانه خالی کنیم و به ما امکان می‌دهد چیزهای مهم‌تری مانند روابط، اشتراک‌گذاری و اجتماع را به خاطر بسپاریم و ارزش قائل شویم.

حتی یک گیاه ساده در اتاق یا تصاویری از طبیعت می‌تواند باعث شود کمتر احساس اضطراب، عصبانیت و استرس داشته باشید؛ اما اگر از آن اتاق بیرون بیایی و بیرون بروی خیلی بهتر است. ورزش برای اضطراب نیز مفید است؛ اما اگر آن را در خارج از خانه انجام دهید، در مقایسه با داخل یک باشگاه، حتی بهتر است. نور خورشید به حفظ سطح سروتونین شما کمک می‌کند. این به افزایش انرژی شما کمک می‌کند و خلق‌وخوی شمارا آرام، مثبت و متمرکز نگه می‌دارد.

 

 1. این خواب شمارا بهبود می‌بخشد

فضای باز به تنظیم چرخه خواب شما کمک می‌کند. سلول‌های چشم شما به نور کافی نیاز دارند تا ساعت داخلی بدن شما به‌درستی کار کند. به نظر می‌رسد که نور خورشید در اوایل صبح به‌طور خاص به افراد کمک می‌کند تا در شب بخوابند. این ممکن است با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا کند. وقتی بزرگ‌تر می‌شوید، چشم‌هایتان کمتر قادر به جذب نور هستند و احتمالاً با مشکل خواب مواجه می‌شوید.

مزایای بودن در فضای آزاد
مزایای بودن در فضای آزاد
 1. به شما کمک می‌کند وزن سالمی داشته باشید

اوقات فراغت به شما کمک می‌کند تا تحرک بیشتری داشته باشید و بهتر بخوابید. هردوی این موارد به شما کمک می‌کند کالری بسوزانید؛ اما بیرون رفتن به‌خصوص در صبح ممکن است به شما کمک کند چربی را از بین ببرید. این تا حدی به این دلیل است که نور به تعادل خواب و مصرف انرژی شما کمک می‌کند؛ اما ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد. برای ایجاد تفاوت بین ساعت ۸ صبح تا ظهر به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید، اما هر چه زودتر آن را دریافت کنید، بهتر عمل می‌کند.

شما هم می توانید با ما از مزایای بودن در فضای آزاد بگویید ، چه کمکی به شما کرده است؟

 

برای داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش با ۷ روش آسان چه پیشنهادی دارید؟

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.