۱ روش بسیار عالی برای تهیۀ مرغ کنتاکی خوشمزه

دستور پخت مرغ کنتاکی خوشمزه و خوش طعم در منزل

0 777

۱ روش بسیار عالی برای تهیۀ مرغ کنتاکی خوشمزه

مرغ کنتاکی - در منزل

 

(Kentucky Fried Chicken) مرغ کنتاکی  

۶ جولای روز مرغ سوخاری مرغ کنتاکی نام درد. مرغ سوخاری (مرغ کنتاکی -K F C ) یک غذای آمریکایی و اختراعی توسط هرلد سندرز، پسری از یک خانواده فقیر و شاگرد پمپ بنزینی است که بعدها صاحب یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای در دنیا شد.

هنوز هم فرمول اصلی مرغ کنتاکی جز اسرار است اما بیشتر افراد می‌دانند که در پخت آن ۱۱ ادویه معروف بکار می‌رود و نمک و فلفل جز جدانشدنی دستور پخت آن است.

آیا مایلید شما را با یکی از بهترین دستور پخت‌های مرغ کنتاکی آشنا کنیم؟ پس تینامو را برای آشنایی با یک دستور عالی و خوشمزه برای پخت مرغ کنتاکی همراهی کنید.

دستور پخت مرغ کنتاکی خوشمزه و خوش طعم در منزل

کی اف سی خوشمزه

مرغ کنتاکی یکی از غذاهای معروف و خوشمزۀ آمریکایی است و به دلیل طعم لذت‌بخش و مطبوعی که دارد در سراسر جهان فراگیر شده.

در ایران معمولاً مرغ کنتاکی را با نام مرغ سوخاری یا کی اف سی نیز (K F C) می‌شناسیم

با اطمینان به شما می‌گویم این روش پخت مرغ کنتاکی با اکثر فست‌فودی‌ها رقابت می‌کند، درضمن حتماً باید از پودر پیاز یا پودر سیر استفاده کنید؛ در غیر این صورت اسمش را نمی توانید بزارید کی اف سی!

 

مواد لازم برای تهیۀ مرغ کنتاکی خوشمزه

۸ تکه ران مرغ

۱ پیمانه آرد

نصف لیوان پودر نشاسته

۱ فنجان آب

۱ فنجان ماست

۲ قاشق غذاخوری سرکه

۲ قاشق غذاخوری آب‌لیمو ترش

۴ عدد تخم‌مرغ

۱ قاشق مرباخوری پودر سیر

۱ قاشق مرباخوری پودر فلفل سیاه

۱ قاشق مرباخوری پودر گشنیز

۱ قاشق مرباخوری پودر زنجبیل

۱ قاشق مرباخوری پودر آویشن

۱ قاشق مرباخوری پودر فلفل قرمز

۱ قاشق مرباخوری نمک

روغن به مقدار کافی

 

 

برای تهیه مرغ کنتاکی شما به ۸ عدد تکه مرغ (بسیار بهتر است از ران مرغ استفاده شود) احتیاج دارید. در این دستور من از ران مرغ استفاده می‌کنم.

به ران مرغ‌ها یک قاشق غذاخوری آرد سفید و یک فنجان آب اضافه می‌کنید و هم می‌زنید. حالا با کمک چاقو پوست مرغ‌ها را تمیز کنید. مرغ‌ها را چندین بار بشورید. به مرغ‌های شسته شده یک فنجان آب دو قاشق غذاخوری سرکه و مقداری نمک اضافه کنید. روی مرغ‌ها رو سلفون بکشید و ده دقیقه زمان بدهید و بعد دوباره مرغ‌ها رو بشورید.

به چهار عدد تخم‌مرغ یک قاشق مرباخوری فلفل سیاه، یک قاشق مرباخوری پودر گشنیز، یک قاشق مرباخوری پودر زنجبیل، یک قاشق مرباخوری نمک، یک قاشق مرباخوری پودر سیر، یک قاشق مرباخوری پود فلفل و یک قاشق مرباخوری پودر آویشن اضافه کنید سپس به آن یک فنجان ماست و دو قاشق غذاخوری آب‌لیمو ترش اضافه کرده و خوب هم بزنید.

روی ران‌های مرغ را با چاقو چند برش ایجاد کرده و داخل مایع به‌دست‌آمده بغلتانید. مرغ‌ها را خوب به مایع آغشته کنید روی آنها رو سلفون کشیده و داخل یخچال بگذارید و نیم الی یک ساعت استراحت دهید (با این کار گوشت مرغ بعد از پختن سفت نخواهد شد)

کنتاکی - خوشمزه ---داخل ظرفی یک و نیم فنجان آرد و نصف لیوان نشاسته بریزید و به آن فلفل سیاه، گشنیز، سیر، زنجبیل، آویشن، فلفل نمک و فلفل قرمز از هرکدام یک قاشق مرباخوری اضافه کنید و هم بزنید. حالا مرغ‌ها را به آرد به‌دست‌آمده آغشته کنید و آنها رو تکان بدید تا آرد اضافه گرفته شود. وقتی همه مرغ‌ها را به آرد آغشته کردید مخلوط آرد و نشاسته را الک کرده و کنار بگذارید برای مرحله‌ی بعدی.

به مخلوط تخم‌مرغ‌ها هم یک لیوان آب اضافه کنید. داخل قابلمه‌ای روغن زیاد ریخته تا داغ شود. ران‌های مرغ را داخل مایع تخم‌مرغ بزنید سپس به آرد الک شده آغشته کنید و مرغ‌ها را تکان داده تا آرد اضافۀ آن گرفته شود و داخل روغن داغ سرخ کنید. بعد از سرخ شدن، مرغهای کنتاکی را در دستمالی که روغن را جذب می کند می گذاریم تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

اکنون مرغ‌ کنتاکی شما آماده است آنها را در کنار سیب‌زمینی و سس کچاپ یا هر سس موردعلاقۀ خود سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

مرغ کنتاکی

مواد لازم برای تهیۀ سیب‌زمینی طعم‌دار (برای سرو در کنار مرغ کنتاکی)

سیب زمینی خوشمزه 09

چند عدد سیب‌زمینی متوسط (آب پز شده)

۱ قاشق مرباخوری پودر فلفل سیاه

۱ قاشق مرباخوری پودر گشنیز

۱ قاشق مرباخوری پودر زنجبیل

۱ قاشق مرباخوری پودر آویشن

۱ قاشق مرباخوری پودر فلفل قرمز

۱ قاشق مرباخوری پودر سیر

۱ قاشق مرباخوری نمک

روغن به مقدار کافی

برای داشتن سیب زمینی طمع دار در کنار مرغ کنتاکی خوشمزه، می‌توانید سیب‌زمینی را آب‌پز و سپس نگینی کنید و به آن یک قاشق غذاخوری فلفل سیاه، گشنیز، سیر، زنجبیل، آویشن، فلفل قرمز و نمک اضافه کرده و مقداری روغن نیز اضافه نمایید و با هم مخلوط نمایید و باهم هم بزنید تا خوب ترکیب بشوند رو داخل تابه‌ای سرخ کنید.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.