۰تا۱۰۰ کشیدن خط چشم کشیدن خط چشم

0تا100 کشیدن خط چشم کشیدن خط چشم

0 517

کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم

 

خط چشم می تواند به برجسته یا بزرگتر نشان دادن چشم های شما کمک کند و حتی می تواند شکل آنها را تغییر دهد. حتی اگر تا به حال خط چشم نکشیده اید، تنها کافی است کمی تمرین کنید تا آرایش خود را به سطح بالاتری برسانید!

انواع خط چشم

کشیدن خط چشم

 • خط چشم مدادی

کشیدن خط چشم

برای داشتن ظاهری طبیعی از یک خط چشم مدادی استفاده کنید. استفاده از مدادها آسان است زیرا از آنها را مانند هر مداد دیگری استفاده می‌کنید. می‌توانید به‌آرامی مداد را برای ظاهری ظریف و طبیعی به کار ببرید، یا می‌توانید با مالیدن و پخش کردن مداد چشمانی دودی یا چشمگیر ایجاد کنید. همچنین مانند مدادهای مایع به چشم شما نمی‌خورد.

هنگام استفاده از خط چشم مدادی، باید گهگاه مداد خود را تیز کنید یا کدر کنید.

 • خط چشم مایع

کشیدن خط چشم لاینر مایع خطوط صاف و کشیده و ظاهری دقیق ایجاد می‌کند. می‌توانید خط چشم مایع را در قلم نشانگر یا در ویال با قلم‌مو پیدا کنید. برای استفاده از آن، شما به‌سادگی روی خطوط خود بکشید و هر شکافی را با استفاده دوم از لاینر پر کنید. شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از خطوط را از خط چشم مایع، از خطوط نازک و طبیعی تا ظاهری چشمگیر ایجاد کنید. استفاده از خودکارهای خط نشانگر مایع بسیار آسان است. اگر از ویال و برس استفاده می‌کنید، ممکن است برای یادگیری نحوه استفاده از لاینر مایع کمی تمرین لازم باشد.

 

 • خط چشم ژلی

کشیدن خط چشم اگر می‌خواهید خطوط دراماتیک بکشید، خط ژل را امتحان کنید. آستر ژل در یک ظرف به همراه یک برس کوچک می‌آید. فرمول ضخیم‌تر آن برای ظاهری دراماتیک مانند چشم و بال گربه عالی به نظر می‌رسد. برس استفاده از آن را آسان می‌کند.

می‌توانید از برس‌های دیگر با آستر خود استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که یک برس زاویه‌دار برای اعمال آستر بهترین کار را دارد.

می‌توانید از برس‌های دیگر با لاینر خود استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که یک برس زاویه‌دار برای اعمال آستر بهترین کار را دارد. برای کمک به جلوگیری از عفونت چشم، برس را اغلب تمیز کنید.

 • کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم مایع

کشیدن خط چشم خط چشم را تکان دهید. برای اطمینان از اینکه خط چشم مایع به‌خوبی مخلوط شده است، باید بطری را تکان دهید.

ابتدا مطمئن شوید که درب آن محکم باشد و سپس خط چشم مایع را برای چند ثانیه تکان دهید.

وقتی آماده شدید، درپوش را باز کنید و قلم‌مو را از بطری بیرون بکشید.

 

اگر به نظر می‌رسد که برس دارای مواد زیادی است، آن را روی لبه بطری آستر بکشید.

کشیدن خط چشم

از وسط شروع کنید. برس را روی خط مژه بالایی خود قرار دهید تا تاحدامکان به مژه‌های شما نزدیک شود.

سپس شروع به کشیدن خط چشم روی خط مژه بالایی خود کنید.

به سمت لبه بیرونی خط مژه خود حرکت کنید.

اگر نگران داشتن خطی یکنواخت هستید، می‌توانید خط مژه بالایی خود را ابتدا با خط مدادی خط بزنید و سپس با خط مژه مایع از این خط عبور کنید.

 

کشیدن خط چشم

جاهای خالی را پر کنید.

بعد از اینکه خط بیرونی را به پایان رساندید، لبه داخلی خط مژه بالایی خود را خط بکشید و این خط را با اولین خطی که زدید به بالا وصل کنید.

برای اتصال خطوط خود از حرکات کوچک استفاده کنید و در صورت نیاز آن را پر کنید تا یک خط صاف و یکدست در خط مژه بالایی خود داشته باشید.

اگر اشتباه کردید، یک پنبه را به مقداری روغن مایع آغشته کنید و از نوک سوآپ پنبه برای رفع آن استفاده کنید.

می‌توانید آستر اضافی یا حتی یک لبه کج را پاک کنید.

کشیدن خط چشم

برای داشتن ظاهری بال‌دار، خط مژه پایین را دنبال کنید. بال‌ها با آستر مایع اختیاری هستند، اما اضافه‌کردن بال‌ها می‌تواند ظاهر شما را تشدید کند. اگر می‌خواهید ظاهری بال‌دار ایجاد کنید، فقط منحنی خط مژه بیرونی خود را به سمت بالا و از گوشه بیرونی پلک خود دنبال کنید. سپس در صورت نیاز بال را پر کنید.

اگر نمی خواهید خیلی دراماتیک به نظر برسید، فقط یک بال کوچک بسازید، یا برای داشتن ظاهری درام بالا به دنبال بال بلندتر باشید. می توانید از لبه یک کارت ویزیت برای ایجاد یک خط مستقیم برای بال استفاده کنید. فقط کارت ویزیت را در لبه بیرونی پلک خود به صورت زاویه دار قرار دهید و با خط مایع در امتداد لبه قرار دهید.

همچنین می‌توانید از نوار برای ایجاد بال استفاده کنید. مقداری چسب روی خط مژه پایینی خود قرار دهید تا زاویه‌دار باشد. نوار باید درست در مقابل لبه بیرونی خط مژه پایینی شما قرار گیرد و به سمت ابروی شما کشیده شود. قبل از اعمال آستر، هر دو طرف را با چسب بچسبانید تا از یکنواختی آن اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید نوار را به‌اندازه دلخواه یا کمتر کج کنید، اما به‌خاطر داشته باشید که شیب بیشتر چشمگیرتر به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید ظاهری کمتر دراماتیک داشته باشید، میزان شیب نوار خود را کاهش دهید.

 

 • کشیدن خط چشم  با استفاده از خط چشم مدادی

کشیدن خط چشم در صورت لزوم مداد خط خود را تیز یا کدر کنید.

تیزی مداد خط چشم شما بر ظاهر خط چشم تاثیر می گذارد. می توانید با تراشیدن مداد خود یک خط دقیق و نازک ایجاد کنید، یا می توانید با مات کردن مداد، خطی گردتر و ضخیم تر ایجاد کنید.

برای تیز کردن مداد، از مداد تراش خط چشم استفاده کنید تا مداد به اندازه دلخواه تیز شود. برای کدر شدن مداد، نوک مداد را به‌آرامی روی یک دستمال بمالید تا به حدی از تیرگی برسد.

 • مداد خطی خود را آماده کنید. برای اطمینان از اینکه نوک مداد شما به‌آرامی کار می‌کند، به رسیدن آن به دمای مناسب کمک می‌کند. اگر نوک و جنس مداد شما سخت است، ممکن است بخواهید آن را گرم کنید. اگر نرم به نظر می‌رسد، ممکن است بخواهید آن را خنک کنید. یک مداد خنک‌تر کاربرد نرم‌تر و سبک‌تری ارائه می‌کند. یک مداد گرم که نرم خواهد بود، ظاهری تیره‌تر و رنگ‌دانه تر به شما می‌دهد.کشیدن خط چشم
 • برای گرم‌کردن خط چشم، سشوار خود را در بالاترین حالت خود روشن کنید و برای چند ثانیه آن را به خط چشم خود بکشید. این باعث می‌شود که نوک مداد آن‌قدر نرم شود که قوام ژل‌مانندی به آن بدهد. سپس، قبل از اینکه آن را روی چشم خود بمالید، خط را روی مچ دست خودآزمایش کنید.
 • برای خنک شدن نوک مداد، سعی کنید قبل از استفاده آن را حدود ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. این به جلوگیری از خرد شدن خط چشم مدادی کمک می‌کند.
 • گوشه بیرونی پلک خود را نگه دارید. انگشتان خود را روی لبه خارجی خط مژه بالایی خود قرار دهید و به‌آرامی به سمت بیرون بکشید تا پلک کشیده شود.کشیدن خط چشم

این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که یک خط صاف در امتداد خط مژه بالایی خود ایجاد می‌کنید. همچنین ممکن است بخواهید پلک خود را درحالی‌که آن را محکم می‌کشید، ببندید.

 • ابروهایتان را بالا بیاورید تا پلکتان اصلاً خط مژه شما را مسدود نکند.
 • همچنین ممکن است مفید باشد که آرنج خود را روی میز یا میز قرار دهید تا دست خود را ثابت نگه دارید.
 • از گوشه داخلی شروع کنید و به سمت جلو کار کنید. از گوشه داخلی پلک خود شروع کنید و به سمت لبه بیرونی پلک خود حرکت کنید. مطمئن شوید که به‌آرامی حرکت می‌کنید و از حرکات کوتاه برای ایجاد یک خط یکنواخت استفاده کنید.کشیدن خط چشم
 • اگر می‌خواهید چشم‌هایتان را بزرگ‌تر و بازتر نشان دهید، می‌توانید از یک رنگ روشن‌تر فقط در گوشه داخلی خط مژه بالایی خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید از یک خط کرم رنگ در گوشه‌های داخلی و یک رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. آستر در گوشه‌های بیرونی اگر بیش از یک رنگ را با هم ترکیب می‌کنید، از یک برس زاویه‌دار برای ترکیب استفاده کنید.
 • برای داشتن ظاهری طبیعی تر، آستر تنگ را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید ظاهری واقعاً طبیعی داشته باشید، ممکن است خط چشم خود را محکم کنید. برای سفت کردن خط چشم، خط چشم را فقط به فاصله بین مژه‌های روی پلک بالایی خود بزنید. این کار چشمان شما را بدون ایجاد خط چشمگیر برجسته می‌کند.

کشیدن خط چشم

 • می‌توانید خط مژه‌های بالا و/یا پایین خود را محکم کنید.
 • برای داشتن ظاهری حتی طبیعی تر، سعی کنید چشم‌های خود را با سایه‌های خنثی، مانند قهوه‌ای روشن، محکم بپوشانید.

 

 

 

 • خط مژه پایینی خود را خط بکشید. اگر تصمیم دارید پلک پایینی خود را خط بکشید، یک انگشت را روی لبه بیرونی پلک پایینی خود قرار دهید و آن را محکم بکشید. سپس استفاده از آستر را با استفاده از ضربات کوتاه شروع کنید، درست همان‌طور که با درب بالایی انجام دادید.کشیدن خط چشم
 • تمام خط پایین مژه را خط بکشید تا ظاهری چشمگیر داشته باشید. پوشاندن کل خط مژه پایین به همراه خط مژه بالایی چشمان شما را چشمگیرتر نشان می‌دهد، هرچند که آنها را کوچک‌تر نشان می‌دهد.
 • فقط نیمه بیرونی خط مژه پایین را خط بکشید تا ظاهری ظریف‌تر داشته باشید. همچنین می‌توانید از خط چشم روشن‌تری برای مژه‌های پایین‌تر استفاده کنید تا جلوه آن کمی کمتر شود. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از سایه قهوه‌ای روشن برای خط مژه پایین خود استفاده کنید

 

 • کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم ژلی

کشیدن خط چشم یک طرف برس آستر را لاینر بزنید. خط ژل معمولاً در یک قابلمه کوچک می‌آید و برای استفاده از آن به یک برس آستر نیاز دارید. هنگامی که آماده استفاده از آستر خود هستید، درب قابلمه را باز کرده و برس آستر خود را در آستر ژل فرو کنید تا فقط نوک یا لبه آن با آستر ژل پوشانده شود.

مایع ژل می‌تواند به‌سرعت خشک شود، بنابراین مطمئن شوید که به‌محض اتمام استفاده، درب آن را تعویض کنید. اگر مایع ژل کمی خشک یا سفت به نظر می‌رسد، ممکن است بخواهید گلدان را در دستان خود گرم کنید تا استفاده از آن آسان‌تر شود.

از گوشه‌های درونی و بیرونی خود شروع کنید. شروع به زدن خط ژل روی خط مژه داخلی خود کنید و به سمت مرکز حرکت کنید، اما هنوز آن را پر نکنید. سپس مقداری آستر روی خط مژه بیرونی خود بمالید و به سمت لبه بیرونی حرکت کنید.

اگر پلک‌های شما تمایل دارند خط چشم شما را بپوشانند، خط چشم را به شکل قوس بزنید. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که می‌توانید آستر را زمانی که چشمان خود باز هستند ببینید.

گزینه دیگر این است که چندین نقطه در امتداد خط مژه خود ایجاد کنید و سپس نقاط را به هم وصل کنید تا یک خط ایجاد کنید.

کشیدن خط چشم

 • مرکز را پر کنید. بعد از اینکه خطوط اولیه را در لبه‌های داخلی و خارجی ایجاد کردید، می‌توانید شکاف در امتداد مرکز خط مژه خود را پر کنید. برای ایجاد یک خط یکنواخت در امتداد خط مژه بالایی خود از حرکات کوچک نرم استفاده کنید. برای اطمینان از یکنواخت بودن خط، ممکن است لازم باشد چندین بار از آن عبور کنید.
 • در صورت نیاز مقداری ژل خط بیشتر روی برس خود بزنید. ممکن است بتوانید یک‌چشم را با مقدار ژل خطی که روی برس خود زده‌اید کامل کنید، یا در صورت نیاز می‌توانید مقدار بیشتری اضافه کنید.
 • سعی کنید مقداری سایه چشم را در امتداد لبه آستر ترکیب کنید تا جلوه‌ای دودی یا لکه‌دار ایجاد کنید.

 

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.