۴ عادت سالم برای زندگی بهتر

شما برای زندگی بهتر چه عادت هایی را در خودتان تقویت کرده اید؟

0 537

۴ عادت سالم برای زندگی بهتر

همه ما کارهایی برای انجام دادن، مکان‌هایی برای بودن و افرادی (یا حیوانات خانگی) داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم؛ و در طرح بزرگ زندگی، گاهی اوقات، آخرین نفری که اولویت دارد، درواقع شما هستید. با ایجاد تغییرات و عادات کوچک در زندگی و حتی در رژیم غذایی مثل افزودن مولتی‌ویتامین، پیاده‌روی و غیره می‌توانید به خودتان برسید که مزایای زیادی برای سلامتی شما هم دارد.

عادت هایی برای زندگی سالم تر
عادت هایی برای زندگی سالم تر

پایبند بودن به یک‌روال کمک می‌کند تا در بدن و ذهن ریشه دوانده شود و باعث ایجاد یک عادت می‌شود. کیمبرلی اسنایدر، متخصص سلامتی جامع و بنیان‌گذار سولونا، یک برند سبک زندگی که به‌سلامتی اختصاص دارد، می‌گوید: هر عادتی انرژی را که می‌خواهید در زندگی و بدن خود ایجاد کنید، تقویت می‌کند و هرروز که این عادت‌ها را تقویت می‌کنید، انرژی بیشتری ایجاد می‌کنید.

ترکیب عادات سالم به‌طور منظم درنهایت به شما کمک می‌کند تا احساس کنید بهترین نسخه از خود هستید.

برای اینکه در مسیری سالم بمانید، تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید که واقعاً می‌تواند به‌آسانی خوردن یک سیب در روز باشد ولی تأثیر همین عادت بر عملکرد زندگی و سلامتی شما شگفت‌انگیز است.

به‌طور مثال کارهای زیر را به‌صورت مداوم در روز انجام دهید:

۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
  • زمانی را برای مدیتیشن اختصاص دهید

صرف چند دقیقه در روز برای مدیتیشن می‌تواند فواید زیادی داشته باشد. اسنایدر می‌گوید: این ابزار قدرتمندی برای آرام کردن بدن، تمرکز و آرامش خود، و ارتباط بیشتر با شهودتان است.

تحقیقات نشان می‌دهد که تمرین منظم مدیتیشن می‌تواند اضطراب، افسردگی و حتی درد را کاهش دهد. درست مانند ورزش، برای مشاهده تفاوت نیاز به تمرین منظم است. خوشبختانه، نیازی نیست خیلی منتظر بمانید: مطالعات نشان داده‌اند که مدیتیشن می‌تواند مغز را در کمتر از هشت هفته دوباره سیم‌کشی کند.

شروع کار ساده است. یک نقطه دنج روی زمین یا روی یک صندلی پیدا کنید و روی تنفس خود تمرکز کنید. اگر ذهن شما سرگردان است (که کاملاً طبیعی است)، فقط چند نفس عمیق‌تر بکشید و دوباره روی نفس خود تمرکز کنید. هنوز آرام کردن ذهن شما دشوار است؟ یک برنامه مدیتیشن را امتحان کنید، که می‌تواند شمارا در هر مرحله از فرآیند با صدایی اطمینان‌بخش صحبت کند.

۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
۴ عادت سالم برای زندگی بهتر

درحالی‌که همه ما تمام تلاش خود را برای داشتن یک رژیم غذایی سالم انجام می‌دهیم، بسیاری از ما حتی به دریافت تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی ضروری بدنمان برای رسیدن به‌سلامتی مطلوب نزدیک نمی‌شویم. طبق دستورالعمل‌های غذایی فعلی، ما در رژیم غذایی روزانه خود به ۲ فنجان میوه و ۲.۵ فنجان سبزی‌ها نیاز داریم. بااین‌حال، به‌طور متوسط، اکثر مردم تنها ۰.۹ فنجان میوه و ۱.۴ فنجان سبزی‌ها در روز مصرف می‌کنند.

CDC گزارش می‌دهد که از هر ۱۰ بزرگ‌سال فقط ۱ نفر میوه و سبزی‌ها کافی دریافت می‌کند. اگر فکر می‌کنید جزء ۹۰ درصد هستید، حتماً میوه‌ها و سبزی‌ها موردعلاقه‌تان را هر هفته در سبد خرید بریزید. علاوه بر این، برخی از کارشناسان معتقدند مصرف روزانه مولتی‌ویتامین نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد. اسنایدر می‌گوید: انجام این کار به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که ریزمغذی‌های ضروری را که ممکن است در رژیم غذایی‌تان کمبود دارند، دریافت کنید. یک نسخه با طعم میوه مانند قرص‌های مولتی‌ویتامین را امتحان کنید، که طعمی شبیه یک خوراکی کوچک دارد.

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش با ۷ روش
۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
  • پیاده‌روی کنید

بهره بردن از فواید ورزش مستلزم عضویت در باشگاه یا حتی عرق کردن نیست. به‌سادگی بیرون رفتن و قدم زدن در اطراف محله خود می‌تواند برای سلامتی شما معجزه کند. علاوه بر سوزاندن کالری، می‌تواند به تنظیم سطح قند خون، بهبود خواب و حمایت از سیستم ایمنی بدن کمک کند.

مطالعات نشان می‌دهد که پیاده‌روی می‌تواند به همه‌چیز کمک کند، از حفظ وزن سالم گرفته تا کاهش فشارخون بالا تا کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲؛ و برای ایجاد تفاوت نیازی به انجام آن برای ساعت‌ها در روز ندارید. بر اساس تحقیقات، افرادی که چهار بار در هفته فقط ۱۵ دقیقه پیاده‌روی می‌کنند، در مقایسه با افرادی که زندگی کم‌تحرک بیشتری دارند، زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری دارند؛ بنابراین، یک دوست را بگیرید یا به‌سادگی لیست پخش موردعلاقه خود را در صف قرار دهید و شروع کنید.

۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
۴ عادت سالم برای زندگی بهتر
  • نفس عمیق بکشید

البته، تنفس برای زندگی ضروری است، اما قدرت مکث برای یک‌دم/بازدم زیاد دست‌کم گرفته‌شده است. اسنایدر می‌گوید، مطالعات نشان می‌دهند که نفس‌های عمیق می‌تواند به بهبود تمرکز و کاهش استرس کمک کند. آهسته کردن تنفس به سیستم عصبی شما سیگنال می‌دهد که آرام شود و واکنشی نشان ندهد. این شمارا آرام و پایدار نگه می‌دارد و احساسات بزرگی را که می‌تواند منجر به التهاب، عدم تعادل هورمونی و اختلال کامل در آرامش و انرژی شما شود، دفع می‌کند.

با قرار دادن دست خود روی شکم و نفس کشیدن به‌آرامی تا پایین شکم تمرین کنید. آن را برای چند ثانیه نگه‌دارید و سپس به‌طور کامل بازدم کنید. چندین بار این کار را تکرار کنید و به نحوه بالا و پایین رفتن شکم در هر نفس توجه کنید. اسنایدر می‌گوید: این نوع تنفس می‌تواند ذهن را تیزتر کند و به شما کمک کند هنگام شروع روز یا زمانی که به کسادی بعدازظهر می‌رسید، تمرکز کنید.

انجام برخی کارها و عادت به انجام آن حتی بسیار کم می‌توانید کیفیت زندگی و سلامتی را بهبود ببخشد. پس از همین امروز شروع کنید.

اگر شما هم پیشنهادی برای زندگی بهتر و افزایش سلامتی روحی و روانی دارید، در قسمت نظرات آن را با ما درمیان بگذارید.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.