پس انداز پول در شرایط بد اقتصادی با ۸ روش آسان

پس انداز پول با 8 روش ساده

0 1,152

پس انداز پول با ۸ روش ساده

پس انداز پول با 8 روش ساده

گاهی اوقات سخت ترین چیز در مورد پس انداز پول، همین شروع است. این راهنمای گام به گام برای چگونگی پس انداز پول می تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی ساده و واقع بینانه ایجاد کنید تا بتوانید برای تمام اهداف, پس انداز کوتاه مدت و بلندمدت خود داشته باشید.

با تینامو همراه باشید

 

هزینه های خود را ثبت کنید

 پس انداز پول

اولین قدم برای شروع پس انداز این است که بفهمید چقدر خرج می کنید. تمام هزینه‌های خود را پیگیری کنید. یعنی هر قهوه، کالای خانگی و … که هزینه می‌کنید را در نظر بگیرید.  هنگامی که داده های خود را به دست آوردید، اعداد را بر اساس دسته بندی ها، مانند بنزین، مواد غذایی و وام مسکن، سازماندهی می‌کنید و مجموع هر مبلغ را به دست می‌آورید. از کارت اعتباری و صورتحساب های بانکی خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که دقیق هستید و هیچ کدام را فراموش نکنید.

 

بودجه برای پس انداز پول

 پس انداز پول

هنگامی که بررسی در مورد هزینه هایی که در یک ماه می کنید دارید، می توانید شروع به سازماندهی هزینه های ثبت شده خود در یک بودجه قابل اجرا داشته باشید. بودجه شما باید نشان دهد که چگونه هزینه های شما با درآمد شما مطابقت دارد. بنابراین می توانید هزینه های خود را برنامه ریزی کنید و هزینه های اضافی را محدود کنید. مطمئن شوید که هزینه هایی را که به طور منظم اما نه هر ماه رخ می دهد، مانند تعمیر و نگهداری خودرو در نظر بگیرید.

 

راه هایی را پیدا کنید که بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید

 پس انداز پول

اگر هزینه‌های شما آنقدر زیاد است که نمی‌توانید آنقدر که می‌خواهید پس‌انداز کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که کمی از هزینه های غیر ضروری کم کنید.

چیزهای غیر ضروری را شناسایی کنید که می توانید کمتر روی آنها خرج کنید، مانند سرگرمی و صرف غذا بیرون از خانه. به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های ثابت ماهانه خود مانند  تلفن همراه خود نیز باشید.

 

چند ایده برای کاهش هزینه های روزمره :

– از منابعی مانند فهرست تفریحات جامعه برای یافتن تفریحات رایگان یا کم هزینه برای کاهش هزینه های سرگرمی استفاده کنید.

– اشتراک‌ها و عضویت‌هایی را که استفاده نمی‌کنید لغو کنید،  به‌ویژه اگر به‌طور خودکار تمدید شوند.

– متعهد شوید که فقط یک بار در ماه بیرون غذا بخورید و مکان‌هایی را امتحان کنید که در دسته «غذاهای ارزان» قرار می‌گیرند.

– به خود یک «دوره خنک شدن» بدهید: یعنی وقتی با یک خرید غیرضروری وسوسه شدید، چند روز صبر کنید. ممکن است پشیمان شده و آماده شوید که به جای آن پس انداز کنید.

 

تعیین اهداف صرفه جویی

 پس انداز پول

یکی از بهترین راه ها برای پس انداز، تعیین هدف است. به این فکر کنید که ممکن است بخواهید برای چه چیزی پس انداز کنید مثلا شاید در حال ازدواج هستید، برای تعطیلات برنامه ریزی می کنید یا برای بازنشستگی پس انداز می کنید. سپس بفهمید که به چه مقدار پول نیاز دارید و پس انداز آن چقدر طول می کشد.

در اینجا چند نمونه از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آورده شده است:

کوتاه مدت(۱ تا ۳ سال)                                                                بلند مدت (بیشتر از ۴ سال)

ـ موارد اضطراری (۳ تا ۹ ماه)،                                                     ـ پیش پرداخت برای یک خانه

فقط در مورد هزینه های زندگی،                                                       یا یک پروژه بازسازی

ـ تعطیلات                                                                                  ـ تحصیلات فرزند شما

ـ پیش پرداخت ماشین                                                                     ـ بازنشستگی

اگر برای بازنشستگی یا تحصیل فرزندتان پس‌انداز می‌کنید، این پول را در یک حساب سرمایه‌گذاری قرار دهید. سرمایه‌گذاری‌ها با خطراتی همراه هستند و می‌توانند پول را از دست بدهند، ولی آنها همچنین فرصتی برای ارتقا پول شما در هنگام رشد بازار ایجاد می‌کنند و اگر از قبل برای یک رویداد برنامه‌ریزی کنید، می‌توانند مناسب باشند.

نکته: یک هدف کوتاه مدت کوچک و قابل دستیابی برای چیزی سرگرم کننده و به اندازه کافی بزرگ تعیین کنید که به احتمال زیاد پول نقدی برای پرداخت آن نداشته باشید، مانند یک گوشی هوشمند جدید یا هدایای تعطیلات. رسیدن به اهداف کوچکتر – و لذت بردن از پاداش سرگرم کننده ای که برای آن پس انداز کرده اید – می تواند به شما یک تقویت روانی بدهد که نتیجه پس انداز را فوری تر می کند و این عادت را تقویت می کند.

در مورد اولویت های خود تصمیم بگیرید

 پس انداز پول

پس از مخارج و درآمد، اهداف شما احتمالاً بیشترین تأثیر را بر نحوه تخصیص پس انداز شما خواهند داشت. حتماً اهداف بلندمدت را به خاطر بسپارید – مهم این است که برنامه ریزی برای بازنشستگی به جای نیازهای کوتاه‌مدت قرار نگیرد.

ابزار مناسب را انتخاب کنید

اگر برای اهداف کوتاه مدت پس انداز می کنید، از حساب های سپرده بیمه شده استفاده کنید:

  • حساب پس انداز
  • گواهی سپردهکه پول شما را برای مدت معینی با نرخی که معمولاً بالاتر از حساب های پس انداز است قفل می کند

. برای اهداف بلند مدت در نظر بگیرید:

  • حساب‌های بازنشستگی انفرادی بیمه‌شدهکه حساب‌های پس‌انداز مالیاتی کارآمد هستند
  • اوراق بهادار، مانند سهام یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک.این محصولات سرمایه‌گذاری از طریق حساب‌های سرمایه‌گذاری با یک کارگزار-نماینده در دسترس هستند.به یاد داشته باشید که اوراق بهادار بیمه نمی شوند، مثل سپرده یا سایر تعهدات یک بانک نیستند و توسط بانک تضمین نمی شوند.آنها در معرض خطرات سرمایه گذاری، از جمله از دست دادن احتمالی اصل سرمایه شما هستند.

شاهد رشد پس انداز خود باشید

 پس انداز پول

بودجه خود را بررسی کنید و هر ماه پیشرفت خود را بررسی کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا به برنامه پس انداز شخصی خود پایبند باشید، بلکه به شما کمک می کند تا مشکلات را به سرعت شناسایی و برطرف کنید. درک نحوه پس انداز کردن پول حتی ممکن است به شما انگیزه دهد که راه های بیشتری برای پس انداز و رسیدن به اهداف خود سریعتر بیابید.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.