مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

0 508

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

بررسی تأثیرات محصولات مراقبت از پوست، اغلب ادعاهای بسیار بزرگی دارد مثل شعارهایی با ای مضمون “این محصول خطوط و چین‌وچروک‌های من را به طور کامل پاک کرد” یا “این سرم باعث شد به نظر برسد که یک‌شبه بوتاکس زده‌ام”!

باتوجه‌به این شعارهای تبلیغاتی و مانورهای اغراق‌آمیز تعجبی ندارد که بسیاری از ما هنگام انتخاب محصولات جدید مراقبت از پوست، به دنبال به‌دست‌آوردن نتایج چشمگیر و فوری باشیم بااین‌حال، واقعیت این است که به‌ندرت امکان دارد که همه چیز این‌گونه که تصور می‌کنیم اتفاق بیفتد و مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست، طبق انتظار ما پیش رود.

یکی از اشتباهات رایج مردم هنگام آزمایش محصولات جدید این است که انتظار دارند فوراً نتایج را ببینند درحالی‌که برخی از اثرات را نمی‌توان به‌راحتی و به‌سرعت قضاوت کرد، مثلاً محصولات هیدراته پوست خشک یا کاهش چین‌وچروک، به صبر بیشتری نیاز دارد. بنا بر گفته‌های جنیفر ورنر، دانشمند ارشد مراقبت از پوست P&G سلول‌های پوست تقریباً هر ۲۸ روز یک‌بار تغییر می‌کنند، بنابراین ممکن است یک ماه یا حتی بیشتر طول بکشد تا مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست، قابل‌مشاهده شود.

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

بنابراین، اگر یک محصول جدید مراقبت از پوست فوراً پوست شما را متحول نمی‌کند، ناامید نشوید زیرا بسته به نوع محصول خاص خریداری شده، فواید پیشنهادی، نوع پوست و عوامل دیگر ممکن است از چند دقیقه تا چند ماه طول بکشد تا میزان تأثیرات محصولات مراقبت از پوست را تجربه کنید.

همه‌ی ما هنگامی که از یک محصول جدید مراقبت از پوست استفاده می‌کنیم، انتظار تأثیرگذاری فوری از آن داریم؛ این طبیعت انسان است که نمی‌خواهد منتظر بماند اما بهتر است این را بدانید وقتی نوبت به مراقبت از پوست می‌رسد، باید صبور بودن را تمرین کنید. هیچ محصول مراقبت از پوستی وجود ندارد که نتایج فوری مورد نظرتان برآورده کند و این چیز خوبی است! زیرا محصولات عالی که پوست شما به آن نیاز دارد معمولاً به یک مراقبت و توجه خاص و مرتب و پیوسته نیاز دارد که فراتر از یک روز است.

به طور متوسط، “چهارتا شش هفته” طول می‌کشد تا تأثیرات واقعی را هنگام استفاده از محصولات مراقبت از پوستی که به‌تازگی شروع کرده‌اید را مشاهده کنید.

برخی از محصولات ممکن است یک‌شبه، برخی در دوهفته نتیجه دهند، اما این زمان ۴ تا ۶ هفته‌ای اجازه می‌دهد تا یک چرخش کامل سلول‌های پوست انجام شود، یعنی زمانی که معمولاً می‌توانید تمام مزایای محصولات مراقبت از پوست جدید خود را مشاهده کنید.

برای پی بردن به اینکه مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست چقدر است، با تینامو همراه باشید.

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست برای اثرگذاری، چقدر باید باشد؟

 

پاک‌کننده‌ها

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

ازآنجایی‌که هدف یک پاک‌کننده کاملاً ساده است – پاک‌سازی پوست از آلودگی و آلودگی‌ها – مناسب است که فوراً منتظر نتیجه باشید.

دکتر زایشنر می‌گوید: «زمانی که آرایش می‌کنید، یک پاک‌کننده‌ی فوری، توانایی حذف آلودگی از روی پوست شما را بهبود می‌بخشد”.

شما باید بتوانید به طور قابل قبولی آرایش پاک شده از پوست خود و بهبود درخشندگی پوست خود را بعد از استفاده از پاک‌کننده‌ی مناسب مشاهده کنید.”

بااین‌حال، Frauke Neuser، Ph.D.، دانشمند اصلی در Olay، می‌گوید: ” مهم است که علاوه بر توجه به نحوه‌ی عملکرد یک شوینده برای پاک‌سازی پوست، باید ارزیابی کنید که آیا این محصول با نوع پوست شما سازگار است یا خیر. به‌عنوان‌مثال، اگر پوست شما بعد از استفاده از پاک‌کننده احساس سفتی، خارش یا تحریک شدن داشت، احتمالاً برای پوست شما خیلی خشک یا خشن – نامناسب – است.

اگر یک پاک‌کننده تأثیر خوبی بر روی پوست شما گذاشت، پوست شما برای ادامه دادن به روال مراقبت از پوست و استفاده از محصولات مراقبت از پوست، آماده است.

حقیقتی که در مورد پاک‌کننده‌ها وجود دارد این است که حتی اگر چند بار در روز هم از آن استفاده کنید، واقعاً آن‌قدر روی پوست شما باقی نمی‌ماند تا اثرات تغییردهنده‌ی عمده‌ای داشته باشد؛ پوست شما را تمیز می‌کند و همین اما اگر از خشکی، کدری یا لکه‌های ناشی از عدم شستشوی کافی صورت خود رنج می‌برید، حدود یک ماه طول می‌کشد که از یک روال جدید پیروی کنید تا بهبودی را مشاهده کنید.

 

تونرها

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

امتحان کردن تونرها ممکن است دشوار باشد زیرا آنها به‌عنوان “قهرمان اصلی روال مراقبت از پوست شما” عمل نمی‌کنند.

تونرها بیشتر نقش حمایتی را ایفا می‌کنند و به‌عنوان یک مرحله‌ی پاک‌سازی اضافی، عمل می‌کنند و پوست را برای استفاده از محصولات پوستی بعدی روتین مراقبتی شما – سرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها – آماده می‌کنند – بنابراین جداسازی نتایج ممکن است سخت باشد. بااین‌حال، شما همچنان باید بتوانید مانند پاک‌کننده‌ها، اثرات نسبتاً فوری را در نحوه‌ی عملکرد یک تونر برای حذف هرگونه ناخالصی اضافی یا چربی اضافی ازروی پوست مشاهده کنید.

علاوه بر پاک‌سازی ثانویه، بسیاری از تونرها دارای فواید دیگری مانند مبارزه با هایپرپیگمانتاسیون و بهبود بافت پوست هستند. این اثرات طولانی‌مدت نزدیک به چهار هفته یا بیشتر طول می‌کشد تا ظاهر شوند.

 

سرم‌ها

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

سرم‌ها مرطوب‌کننده‌های سبکی هستند که می‌توانند طیف گسترده‌ای از فواید و اهداف را داشته باشند.

از به‌حداقل‌رساندن لکه‌های تیره و روشن‌کردن پوست کدر گرفته تا کاهش ظاهر چین‌وچروک‌ها.

سرم‌ها معمولاً به‌گونه‌ای فرمول‌بندی می‌شوند که قوام نازک‌تری داشته باشند که این ویژگی به آنها کمک می‌کند مواد اصلی (مانند اسید هیالورونیک، ویتامین C، اسید گلیکولیک، بسته به نوع محصول) را به سطح پوست شما برسانند بااین‌حال، حتی اگر سرم‌ها به‌طورکلی فرمول‌های قدرتمندی باشند، بازهم هم ممکن است حدود یک ماه طول بکشد تا شما شروع به دیدن نتایج کنید.

اگر در حال آزمایش یک سرم برای درمان هدفمند هستید – مانند به‌حداقل‌رساندن لکه‌های تیره – دکتر نویزر توصیه می‌کند در طول مسیر درمان، از پوستتان عکس بگیرید تا روند پیشرفت درمان پوست خود را بررسی کنید.

قبل از امتحان سرم، از مناطقی که بیشتر می‌خواهید در آن‌ها بهبود پیدا کنید، عکس بگیرید و سپس در عرض یک ماه از همان نقاط عکس بگیرید تا ببینید آیا متوجه تغییراتی می‌شوید یا خیر.

 

مرطوب‌کننده‌ها

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

یک مرطوب‌کننده‌ی خوب باید مانند یک لیوان آب سرد در یک روز گرم باشد یعنی “یک تسکین‌دهنده‌ی فوری ” بنابراین، باید بتوانید متوجه شوید که آیا یک مرطوب‌کننده، پوست شما را آبرسانی می‌کند و خشکی را فوراً برطرف می‌کند یا خیر.

در طول روز به بررسی پوست خود بپردازید تا مشخص شود که آیا مرطوب‌کننده واقعاً کار خود را فراتر از استفاده‌ی اولیه انجام می‌دهد یا خیر.

یک راه خوب برای تشخیص اینکه آیا مرطوب‌کننده‌ی جدیدتان کار می‌کند این است که از خودتان بپرسید که آیا پوستتان در هر نقطه از روز احساس خشکی می‌کند یا خیر اگر این‌طور است؛ یا باید از محصول بیشتری در هنگام استفاده کنید و یا به تغییر نوع مرطوب‌کننده‌ی مورد استفاده‌ی خود بپردازید که بهتر است با نوع و نیازهای پوست شما سازگار باشد.

مقدار مناسب برای استفاده از مرطوب‌کننده‌ی صورت باید به اندازه‌ی یک‌چهارم باشد.

انواع پوست‌های خشک ممکن است به سطوح بالاتری از مواد مرطوب‌کننده نیاز داشته باشند تا واقعاً تأثیرگذار باشند.

گلیسیرین، نیاسینامید و اسید هیالورونیک همگی مواد عالی هستند که باید از وجود آنها در مرطوب‌کننده‌هایتان مطلع شوید.

مرطوب‌کننده‌های قدرتمند، علاوه بر تسکین خشکی پوست، می‌توانند نتایج قابل‌مشاهده‌ی سریع دیگری را نیز ارائه دهند؛ هیالورونیک اسید را مانند یک اسفنج در نظر بگیرید که آب را به لایه‌های بیرونی پوست می‌کشد. به‌خاطر این آبرسانی و حجیم شدن سریع، ممکن است شاهد بهبود فوری در ظاهر خطوط، چین‌وچروک و درخشندگی پوست خود باشید.

 

رتینول

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

رتینول، که همچنین به عنوان ویتامین A 1 شناخته می‌شود، ویتامین موجود در مواد غذایی و به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. این ماده‌ی پرسروصدا به دلیل مزایای ضد پیری آن بسیار تحسین شده است ” اما اجازه ندهید همه‌ی تبلیغات شما را فریب دهند و فکر کنید که تمام چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز شما یک‌شبه نابود خواهند شد”

ممکن شما بتوانید در هفته‌ی اول استفاده از رتینول – یا کمی بیشتر از آن – متوجه به‌وجودآمدن برخی نتایج شوید، اما بنا بر گفته‌ی دکتر زایشنر “برای مشاهده‌ی بهبودی‌های قابل‌توجه در بافت و خطوط پوست، رتینول، باید به – طور منظم – برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها استفاده شود.”

بااین‌حال، فوری‌ترین اثر رتینول اغلب تحریک است و ازآنجایی‌که رتینول یک ماده‌ی فعال قوی است، ممکن است روند عادت کردن پوست شما به آن زمان بر بوده و حتی ممکن است منجر به ایجاد خشکی، قرمزی و پوسته‌پوسته شدن اولیه در این زمان استفاده شود. اگر سعی کنید که این محصول را در برنامه‌ی روزانه خود بگنجانید، پس از حدود دوهفته اول بهبودی را مشاهده خواهید کرد.

 

محصولات آکنه

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست

به همان اندازه که مقابله با جوش‌ها می‌تواند خسته‌کننده باشد، مسیر پاک‌سازی پوست نیز می‌تواند طولانی باشد.

دکتر زایشنر می‌گوید: «وقتی نوبت به درمان شرایطی مانند آکنه می‌رسد، چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول می‌کشد تا شاهد پیشرفت‌های قابل‌توجهی باشیم. مهم است که به علل اساسی آکنه رسیدگی شود که یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد»

از آنجایی که علل به وجود آمدن آکنه شامل طیف وسیعی مانند استرس، ژنتیک، هورمون‌ها و … می شود؛ یک محصول به تنهایی پاسخی برای پاکسازی کامل پوست شما نخواهد بود با این حال، دکتر زایشنر می گوید که چسبیدن به یک روند درمانی و صبوری در آن، نتیجه می دهد.

دکتر زایشنر می‌گوید: «پایبند ماندن به یک روال مهم است، زیرا تسلیم‌شدن خیلی سریع به این معنی است که مزایای واقعی را تجربه نخواهید کرد».

مدت‌زمان چهارتا شش‌هفته‌ای موردنیاز است تا یک محصول ضد آکنه نتیجه بدهد. بسته به نوع و پراکندگی آکنه و همچنین قوی بودن ترکیبات شیمیایی محصولات آکنه، این مدت‌زمان متفاوت خواهد بود.

 

 

کلام آخر

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست متفاوت است اگر از محصول جدیدی برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنید و هرگونه نتیجه‌ی منفی مانند خشکی بیش از حد پوست، قرمزی یا التهاب را تجربه می‌کنید، حتماً با متخصص پوست خود مشورت کنید تا ببینید آیا باید به استفاده از آن محصول ادامه دهید یا خیر.

همان‌طور که گفته شد، مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست شما زمان‌بر خواهد بود بنابراین هنگام استفاده از یک محصول جدید مراقبت از پوست، بیش از حد نگران و عجول نباشید.

به یاد داشته باشید تمام محصولات مراقبت از پوست زمان بر هستند. نگذارید حرف دیگران بر ذهنیتتان تأثیر منفی بگذارد و تسلیم نشوید.

مدت‌زمان نتیجه دادن محصولات مراقبت از پوست که مطمئناً شما را به نتایج دلخواه می‌رسانند، چند هفته طول خواهد کشید تا واقعاً به شما نشان دهد که چه کاری می‌تواند انجام دهد.

صبور باشید تا پوستی سالم و جوان‌تر به دست آورید، همان چیزی که همیشه می‌خواستید.

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.