دلایل بوی بد یخچال و ۵ روش برای رفع بوی بد یخچال فریزر

روش تمیز کردن و رفع بود بد یخچال فریزر

0 574

چرا یخچال چنین بوی نامطلوبی دارد؟

در این مقاله به دنبال راه‌های مختلفی برای رفع بوی بد یخچال فریزر خواهید گشت تا هرچه زودتر این مشکل برطرف شود. از همین رو در ادامه به موثرترین اقداماتی که می‌توانید برای رفع بوی بد از یخچال فریزر انجام دهید خواهیم پرداخت.

رفع بوی بد یخچال فریزر

علت عای بوی نامطبوع یخچال چیست؟

  • فاسد شدن مواد غذایی ( تنظیم نبودن دمای مناسب یخچال)
  • استفاده از ظرف یا درپوش نامناسب برای نگهداری مواد غذایی
  • ریختن مایعات درون محفظه یخچال
  • تمیز نکردن یخچال به مدت طولانی
  • استفاده نکردن از یخچال و مواد غذایی به مدت طولانی

معمولا به علت های بالا محیط یخچال تبدیل به مکان رشد باکتری ها و قارج ها می شود و بوی نامطبوع یخچال را بهمراه دارد.

 

روش های رفع بوی بد یخچال و فریزر

 

یخچال را خالی کنید تا تمام محتویات آن را ببینید

سیم یخچال فریزر را از برق بکشید و تمام محتویات داخل آن را خالی کنید، زیرا ممکن است برخی از مواد غذایی فاسد شده باشند و این بو ناشی از آن مواد باشد. اگر مشکل این بود، شما باید ماده فاسد شده را دور بریزید و هرچه باقی مانده را درون یک سطل قرار دهید و آن‌ها را با استفاده از یخ بپوشانید و اجازه دهید مدت زمانی در این شرایط بمانند تا بوی ناشی از آن‌ها تمام شود. در این بازه زمانی، تمام قفسه‌ها و جامیوه‌ای را دستمال بکشید. پس از آنکه کارتان تمام شد، مواد غذایی را دوباره درون یخچال بچینید.

رفع بوی بد یخچال با استفاده از جوش‌شیرین

شما نمی‌توانید برای رفع بوی بد یخچال فریزر از هر نوع پاک‌کننده‌ای استفاده کنید، زیرا بسیاری از این پاک‌کننده‌ها روی طعم و بوی غذا اثر می‌‌گذارند. از همین رو ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از جوش‌شیرین استفاده کنید. برای استفاده از این ماده، باید در ابتدا یخچال را تمیز کنید و دستمال بکشید. سپس دو قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با یک لیتر آب ولرم مخلوط کنید. با مخلوط به دست آمده و یک اسفنج، تمام قفسه‌ها، کشوها، درزهای یخچال و بخش‌های دیگر را تمیز کنید و اجازه دهید چند ساعت از این موضوع بگذرد. سپس با یک پارچه خشک و تمیز یخچال را خشک کنید.

گندزدایی از یخچال

از سرکه به‌عنوان بوگیر یخچال فریزر استفاده کنید

یکی از بهترین انتخاب‌هایی که می‌توانید برای رفع بوی بد یخچال فریزر داشته باشید، استفاده از سرکه سفید یا صنعتی است. دقت داشته باشید که این نوع از سرکه برای مصرف خوراکی چندان مناسب نیست، اما می‌تواند در از بین بردن بوهای نامطلوب مفید واقع شود. بنابراین داخل یک لیوان سرکه بریزید و آن را درون یخچال قرار دهید تا بوهای نامطلوب از بین بروند.

استفاده از قهوه برای از بین بردن بوی بد یخچال

قهوه از جمله ماده‌هایی است که خودش بوی مطلوبی دارد و می‌تواند در رفع بوی بد یخچال فریزر تاثیرگذار باشد. برای استفاده از این قوه در جهت از بین بردن بوی نامطلوب، لازم است که یک استکان را پر از پودر قهوه

کنید و درون یخچال قرار دهید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که بوی قهوه جایگزین بوی نامطلوب یخچال فریزر شده است.

لیمو راه‌حلی مناسب برای از بین بردن بوی بد یخچال

لیمو یک ماده طبیعی با خاصیت اسیدی است که می‌تواند برای پاک کردن محیط یخچال و از بین بردن بوی نامطلوب مناسب باشد. برای استفاده از لیمو تنها لازم است که آن را به‌صورت ورقه‌ای برش بزنید و داخل یک نعلبکی قرار دهید. سپس نعلبکی را به همراه برش‌های لیمو داخل یکی از طبقه‌های یخچال قرار دهید تا بوی نامطلوب برطرف شود. همچنین دقت داشته باشید که لیموها باید هر چند روز یکبار تعویض شوند تا بتوانند به‌خوبی در زمینه رفع بوی بد یخچال فریزر تاثیر داشته باشند.

حتما بخوانید  ۱۰۰ مورد از ترفندهای طلایی آشپزی و خانه‌داری

کلام آخر

دقت کنید که  روش های بالا تنها زمانی اثر گذار است که شما ماده خوراکی فاسد و گندیده را شناسایی و از یخچال خارج کنید. همچنین چینش موارد غذایی در یخچال نه تنها به استفاده بهینه از فضای یخچال می شود بلکه به بهداشت و نظافت درون آن نیز کمک می کند. اگر یخچال شما از فیلتر استفاده می کند، حتما بصورت دوره ای فیلترهای آن را تعویض کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.