داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش با ۷ روش

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش

0 698

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش :

همه به فکر داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش هستند. بااین‌حال، اگر یک برنامه روزانه شلوغ دارید، ورزش کردن و ادامه دادن به تمرینات در ساعات مشخص سخت است.

با توجه به حجم کاری، تعهدات کاری و مسائل زندگی و روابطی که دارید و برای انجام آن‌ها نیاز به زمان‌دارید، معمولاً مجبور می‌شوید از تمرین خود صرف‌نظر کنید. حالا زمان آموزش تناسب اندام با تغذیه مناسب است.

برای اینکه پیشرفت خود را از دست ندهید و تناسب‌اندام خود را حفظ کنید، ما این لیست از ۷ عادت ساده را برای شما آماده کرده‌ایم تا با آن‌ها بدون ورزش تناسب‌اندام داشته باشید.

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش
  • داشتن تناسب اندام بدون ورزش با پیاده‌روی و راه رفتن

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش به راحتی نیست مگر اینکه اگر با وسیله نقلیه یا اتوبوس به محل کار می‌روید، از آن صرف‌نظر کنید و در عوض از محل کار به خانه پیاده‌روی کنید تا کالری بسوزانید و متابولیسم خود را افزایش دهید. در صورت طولانی بودن مسافت قسمتی از راه را با وسایل نقلیه عمومی بروید و مسافتی را جهت پیاده‌روی در نظر بگیرید و از اتوبوس پیاده شده و راه بروید.

پیاده‌روی سریع به‌طور منظم به قلب شما کمک می‌کند تا قوی‌تر شود و بیماری‌های قلبی مانند دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش

  • هیدراته بمانید

همیشه به ما یادآوری می‌شود که حداقل ۸ لیوان آب در روز بنوشیم؛ و برای آن دلیلی وجود دارد. ترکیب بدن ما ۶۰ درصد آب است که باعث می‌شود برای دفع سموم و بهبود رنگ پوست، به‌خصوص در هوای مرطوب و گرم که بدن آب از دست می‌دهد نیاز به هیدراته کردن بدن داشته باشیم. بدن نیاز به آب مجدد دارد.

علاوه بر این، نوشیدن آب زیاد فواید زیادی مانند افزایش سطح انرژی، کاهش وزن و کاهش سطح سدیم و قند را با کمک به کاهش مصرف تنقلات بیش‌ازحد به یک فرد ارائه می‌دهد.

نوشیدن آب را فراموش نکنید یکی از نکات مهم در داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش نوشیدن آب کافی است.

  • از پله‌ها استفاده کنید

آیا همیشه ترجیح می‌دهید به‌جای استفاده از پله‌ها در محل کار یا شاید در مرکز خرید یا محوطه دانشگاه، از آسانسور استفاده کنید؟

اگر چنین است و اگر می‌خواهید که با داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش به نتیجه برسید، باید عادت خود را تغییر دهید و به‌جای آن برای سوزاندن کالری بیشتر در روز از پله‌ها استفاده کنید.

طبق تحقیقات انجام‌شده استفاده از پله‌ها در هر دقیقه کالری بسیار بیشتری نسبت به دویدن می‌سوزاند. اگر دویدن برای شما خسته‌کننده به نظر می‌رسد، می‌توانید این کار را به‌طور متناوب انجام دهید.

داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش

  • استرس را مدیریت کنید

عوامل استرس‌زا همه‌جا هستند، و استرس در جامعه مدرن ما کاملاً اجتناب‌ناپذیر است، بنابراین مهم است که یاد بگیریم چگونه با آن کنار بیاییم.

طبق مطالعات انجام‌شده، استرس باعث ایجاد مشکلات متعددی مانند آسم، مشکلات گوارشی، آلزایمر، افسردگی، دیابت و بیماری قلبی می‌شود. برای مقابله با استرس از مصرف الکل، سیگار یا کافئین خودداری کنید.

به‌جای آن، اعتمادبه‌نفس داشته باشید و از عوامل استرس‌زا دوری‌کنید. ورزش همچنین می‌تواند به مغز شما در ترشح هورمون‌های شادی کمک کند که می‌تواند خلق‌وخوی شمارا بهبود بخشد و استرس را کاهش دهد. سعی کنید که برای داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش حتماً استرس را از خود دور کنید.

  • به‌اندازه کافی بخوابید

همیشه توصیه می‌شود که ۷-۸ ساعت در روز بخوابید و این هم حتماً دلیلی دارد. اساساً برای حفظ یک سبک زندگی سالم بسیار مهم است که خواب منظم و کافی داشته باشید.

داشتن یک خواب باکیفیت خوب به مغز کمک می‌کند تا سیگنال‌هایی را به بدن شما ارسال کند تا ترکیبات و هورمون‌هایی تولید شود که در حفظ حافظه، کاهش خطر بیماری و مدیریت سطح گرسنگی ضروری هستند. یادتان نرود که برای داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش باید خواب کافی و باکیفیت داشته باشید

  • از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید

درست مانند جمله معروفی که می‌گوید: “شما همان چیزی هستید که می‌خورید.” بنابراین از خوردن غذاهای ناپاک مانند چیپس و نوشابه که می‌تواند شمارا دچار چاقی و درنتیجه بیماری قلبی کنددست بردارید. در عوض، گزینه‌های سالم‌تری مانند سبزی‌ها و میوه‌ها را با وعده‌های معقول انتخاب کنید تا تناسب‌اندام و عمر طولانی‌تری داشته باشید.

  • واکسن بزنید

با همه‌چیزهایی که در اطراف ما می‌گذرد، ابتلا به بیماری‌ها یا تب و … آخرین چیزی که برای سلامتی و درنتیجه تناسب‌اندام ضرر دارد.

برای جلوگیری از این موردتوجه به‌سلامتی و بررسی مداوم آن و واکسیناسیون‌های ضروری برای سلامتی توصیه می‌شود تا از خود در برابر ویروس‌ها یا حشرات عفونی اطراف خود محافظت کنید.

با رعایت برخی نکات و انجام کارهایی مانند پیاده‌روی و تمرکز بر سلامتی بدن، می‌توانید برای داشتن تناسب‌اندام بدون ورزش به‌تناسب اندام موردنظر خود برسید.

 

 

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.