خواص سیب

خواص سیب، تا حالا به فواید چشمگیر سیب برای سلامتی فکر کرد ه اید؟

0 548

خواص سیب

تا حالا به فواید چشمگیر سیب برای سلامتی فکر کرد ه اید؟

  • سیب مغذی است

سیب به‌عنوان میوه‌ای با مواد مغذی در نظر گرفته می‌شود. دستورالعمل‌های رژیمی توصیه می‌کند روزانه ۲ فنجان میوه برای یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری مصرف کنید و بر میوه‌های کامل مانند سیب تأکید می‌کند.

یک سیب متوسط ۲۰۰ گرم مواد مغذی زیر را ارائه می‌دهد

کالری: ۱۰۴

کربوهیدرات: ۲۸ گرم

فیبر: ۵ گرم

ویتامین:C ‌۱۰٪ از ارزش روزانه

مس: ۶٪ از ارزش روزانه

پتاسیم: ۵٪ از ارزش روزانه

ویتامین: K ۴٪ از ارزش روزانه

ویتامین E به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان محلول در چربی عمل می‌کند، ویتامین B1 – همچنین به‌عنوان وتیامین شناخته می‌شود که برای رشد و تکامل موردنیاز است، و ویتامین B6 برای متابولیسم پروتئین ضروری است.

سیب همچنین منبع غنی پلی فنول ها، گروه مهمی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که از سلول‌های شما در برابر رادیکال‌های آزاد، مولکول‌های مضری که در ایجاد شرایط مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان نقش دارند محافظت می‌کنند.

برای استفاده بیشتر از سیب، آن را باپوست استفاده کنید، تا خواص سیب حفظ گردد، زیرا حاوی نیمی از فیبر و بیشتر پلی فنول ها است.

خواص سیب
خواص سیب
  • سیب ممکن است به کاهش وزن کمک کند

سیب سرشار از فیبر و آب است، دو ویژگی که باعث سیری می‌شود.

افزایش احساس سیری به مدیریت اشتهای شما کمک می‌کند و به‌عنوان یک استراتژی کاهش وزن عمل می‌کند، زیرا این به‌نوبه خود ممکن است شمارا به کاهش انرژی دریافتی خود سوق دهد.

در یک مطالعه، خوردن سیب کامل احساس سیری را تا ۴ ساعت بیشتر از مصرف مقدار مساوی پوره یا آب سیب افزایش می‌دهد.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که مصرف سیب ممکن است به‌طور قابل توجهی شاخص توده بدن (BMI) که یک عامل خطر مرتبط با وزن برای بیماری قلبی است را کاهش دهد، جالب توجه است که پلی فنول های سیب ممکن است اثرات ضد چاقی نیز داشته باشند.

خواص سیب
خواص سیب
  • سیب می‌تواند برای قلب شما خوب باشد

سیب با خطر کمتر بیماری قلبی مرتبط است.

دلیل آن ممکن است این باشد که آن‌ها حاوی فیبر محلول هستند. این نوع فیبر می‌تواند به کاهش سطح کلسترول خون شما کمک کند.

دلیل دیگر ممکن است این باشد که آن‌ها پلی فنول ارائه می‌دهند. برخی از این‌ها، یعنی فلاونوئید اپی کات چین، ممکن است فشارخون را کاهش دهند

مطالعات همچنین مصرف زیاد فلاونوئیدها را با خطر کمتر سکته مغزی مرتبط کرده‌اند

به‌علاوه، فلاونوئیدها می‌توانند با کاهش فشارخون، کاهش اکسیداسیون کلسترول LDL و کاهش تصلب شرایین، که تجمع پلاک در شریان‌های شماست، از بیماری قلبی جلوگیری کنند.

مطالعه دیگری همچنین خوردن میوه‌ها و سبزی‌ها با گوشت سفید مانند سیب و گلابی را با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط دانسته است. به ازای هر ۵/۱ فنجان (۲۵ گرم) برش‌های سیب مصرف‌شده در روز، خطر سکته مغزی را ۹ درصد کاهش می‌یابد.

خواص سیب
خواص سیب
  • سیب با کاهش خطر ابتلا به دیابت مرتبط است

یکی دیگر از خواص سیب این است که، خوردن سیب همچنین ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

مجموعه‌ای از مطالعات نشان داد که خوردن سیب و گلابی با کاهش ۱۸ درصدی خطر دیابت نوع ۲ مرتبط است. درواقع، تنها یک وعده در هفته ممکن است خطر را تا ۳ درصد کاهش دهد.

اثرات ضدالتهابی کوئرستین ممکن است مقاومت به انسولین را کاهش دهد که یک عامل خطر بزرگ برای شروع دیابت است. در همین حال، اعتقاد بر این است که فلوریدزین جذب قند را در روده‌ها کاهش می‌دهد، به کاهش بار قند خون و درنتیجه کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می‌کند.

  • سیب ممکن است سلامت روده را تقویت کند

سیب حاوی پکتین است، نوعی فیبر که به‌عنوان یک پری بیوتیک عمل می‌کند. این بدان معناست که میکروب یوتای روده که باکتری خوب در روده شما است را تغذیه می‌کند.

خواص سیب
خواص سیب

میکروب یوتای روده شما با درگیر شدن در بسیاری از عملکردهای مرتبط با سلامتی و بیماری، نقش اساسی در بهزیستی کلی شما ایفا می‌کند. روده سالم اغلب کلید سلامتی بهتر است.

ازآنجایی‌که فیبر غذایی قابل‌هضم نیست، پکتین دست‌نخورده به روده بزرگ شما می‌رسد و باعث رشد باکتری‌های خوب می‌شود. به‌ویژه نسبت باکتریودیت ها به فیرمیکوت ها، دو نوع اصلی باکتری در روده را بهبود می‌بخشد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سیب با تغییر مفید میکروب یوتای روده می‌تواند به محافظت در برابر بیماری‌های مزمن مانند چاقی، دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و سرطان کمک کند.

  • مهم‌ترین خواص سیب این است که ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در سیب ممکن است اثرات مفیدی در برابر انواع خاصی از سرطان‌ها، ازجمله سرطان‌های ریه، سینه و دستگاه گوارش داشته باشند.

مطالعات نشان می‌دهد که این اثرات ممکن است به پلی فنل های سیب نسبت داده شود که از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، یک مطالعه در زنان گزارش کرد که مصرف بیشتر سیب با خطر کمتر مرگ ناشی از سرطان مرتبط است.

محتوای فیبر سیب همچنین ممکن است به خواص مبارزه با سرطان آن کمک کند.

مطالعه دیگری نشان داد که فیبر پکتین سیب می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را مهار کند و حتی باعث مرگ آن‌ها شود.

بااین‌حال، برای درک بهتر ارتباط احتمالی بین سیب و پیشگیری از سرطان – به‌عنوان‌مثال، برای شناسایی مقادیر کافی و زمان خوردن غذا، تحقیقات بیشتری در انسان موردنیاز است.

  • سیب می‌تواند به مبارزه با آسم کمک کند

سیب‌های غنی از آنتی‌اکسیدان ممکن است به محافظت از ریه‌های شما در برابر آسیب اکسیداتیو کمک کنند.

زیاد بودن مولکول‌های مضر به نام رادیکال‌های آزاد می‌تواند باعث آسیب اکسیداتیو شود که منجر به پاسخ‌های التهابی و آلرژی‌زا در بدن شما می‌شود.

خواص سیب
خواص سیب

پوست سیب سرشار از آنتی‌اکسیدان کوئرستین است که می‌تواند به تنظیم سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب کمک کند. ازنظر تئوری، در برابر مراحل پایانی پاسخ‌های آسم برونش مؤثر است.

مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می‌دهد که کورستین ممکن است یک درمان مناسب برای بیماری‌های التهابی آلرژیک مانند آسم و سینوزیت باشد.

به‌طور مشابه، سایر ترکیبات موجود در سیب، ازجمله ترکیباتی به نام پروآنتوسیانیدین، ممکن است التهاب راه‌های هوایی آسم آلرژیک را کاهش داده یا از آن جلوگیری کند.

خواص سیب
خواص سیب
  • سیب ممکن است به محافظت از مغز شما کمک کند

کورستین موجود در سیب ممکن است از مغز شما در برابر آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو محافظت کند.

تحقیقات روی موش‌ها نشان می‌دهد که اثرات آنتی‌اکسیدانی کورستین ممکن است از مغز و اعصاب در برابر آسیب‌های اکسیداتیو محافظت کند و از آسیب‌هایی که می‌تواند منجر به بیماری‌های مغزی تحلیل برنده مانند بیماری آلزایمر یا زوال عقل شود، جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، کورستین ممکن است با تنظیم نشانگرهای استرس اکسیداتیو و التهابی از آسیب عصبی ناشی از استرس جلوگیری کند.

خواص سیب
خواص سیب

سیب یک میوه فوق‌العاده مغذی است که خواص سیب هرچه بگوییم کم است و فواید متعددی برای سلامتی دارد.

آن‌ها سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان هستند. خوردن آن‌ها با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن ازجمله دیابت، بیماری قلبی و سرطان مرتبط است. سیب همچنین ممکن است باعث کاهش وزن و بهبود سلامت روده و مغز شود.

حتی اگر هنوز تحقیقات بیشتری برای درک بهتر تأثیر سیب بر سلامت انسان موردنیاز باشد، نمی‌توانید از این میوه خوشمزه، همه‌کاره و به‌راحتی در دسترس بگذرید.

اگر به غیر این خواص سیب که گفته شده، موردی هم شما می دانید برای ما ارسال کنید.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.