۴ ترفند برای کشیدن خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم، کاربردها و 4 ترفند برای کشیدن خط چشم

0 3,251

خط چشم، کاربردها و انواع ترفندهای کشیدن خط چشم

خط چشم

شاید خط چشم جز اولین وسایل آرایشی بوده باشد که آن را خریداری کرده‌اید، اما ممکن است درست کشیدن خط چشم برای شما دشوار بوده و حتی قادر به کشیدن خط چشم نباشید و آن را کار غیرممکنی بدانید. همه‌ی خانم‌ها می‌دانند که خط چشم کشیدن سخت‌ترین بخش آرایش چشم است اما از آنجایی که خط چشم تأثیر زیادی در زیبایی چشم‌ها دارد استفاده از این وسیله آرایشی می‌تواند به بهترین شکل ممکن چشم‌ها را زیبا کند.

خط چشم کشیدن سخت‌ترین بخش آرایش چشم‌هاست و به‌نوعی توانایی کشیدن خط چشم  یک مهارت محسوب می‌شود. مدل چشم‌ها در افراد مختلف متفاوت است و هر چشم آرایش چشم و خط چشم مخصوص به خود را می‌طلبد بنابراین برای خط چشم کشیدن باید به مدل و فرم چشم‌ها دقت شود.

ما در این تینامو درباره‌ی انواع مدل‌های کشیدن خط چشم و خط چشم مناسب برای چشم‌های مختلف صحبت خواهیم کرد.

چگونه خط چشم بکشیم

ترفند ساده کشیدن خط چشم

قبل از کشیدن خط چشم باید زیرسازی و زدن سایه چشم را انجام دهید و در نهایت خط چشم بکشید.

برای شروع، ابتدا با کمک کرم مرطوب‌کننده پوست صورت و اطراف چشمتان را، نرم و مرطوب کنید سپس برای ماندگاری بیشتر خط چشم و  آرایش چشمتان مقداری پرایمر روی پلک بزنید. پس از آن برای آنکه سیاهی دور چشمتان باقی نماند، کمی کرم‌پودر و کانسیلر بزنید تا پوستتان یک‌دست شود. حالا سایه‌ی خود را زده و در آخر خط چشم و ریمل خود را بزنید تا آرایشتان تکمیل شود.

نکات مهمی که خوب است هنگام خط چشم کشیدن بدانید

– نوک قلموی خط چشم خود را قبل از شروع کار، تیز کنید تا بتوانید خطوط دقیق‌تری بکشید.

– برای اینکه خط زیادی روی خط مژه‌ی شما کشیده نشود، اضافی مایع خط چشم خود را بگیرید.

– از خط چشم‌های باکیفیت استفاده کنید؛ در غیر این صورت حین استفاده از این وسیله آرایشی، شاهد گلوله، گلوله شدن مایع خط چشم و در نهایت ایجاد خطوط کج‌ومعوج روی پلک خواهید بود.

– گوشه‌ی چشم خود را بکشید تا بتوانید به طور بهتری دنباله‌ای صاف بکشید.

– می‌توانید برای کشیدن دنباله‌ای صاف، گوشه‌های چشم خود را چسب بزنید.

نحوه‌ی صحیح خط چشم کشیدن

خط چشم

اگر شما نحوه‌ی صحیح خط چشم کشیدن را بیاموزید، خواهید توانست چشم‌هایتان را درشت‌تر، جذاب‌تر و گیراتر نشان دهید، اما زمانی خط چشم می‌تواند کار خود را به‌خوبی انجام دهد که در کشیدن خط چشم متناسب با چشم خود مهارت کسب کنید وگرنه فقط چند خط کج‌ومعوج دور یا پشت چشم خود خواهید کشید. اغلب ممکن است به‌خاطر لرزش دستتان نتوانید خط چشمی نازک و دقیق بکشید.

از ترفندهای زیر برای کشیدن خط چشم درست و متناسب، کمک بگیرید:

دستانتان را با پاهایتان بگیرید

دستانتان را با پاهایتان بگیریدوموقع خط چشم کشیدنبرای کشیدن خط چشم دقیق باید حوصله داشته باشید و اصلاً دستانتان نلرزد؛ اگر در حین کشیدن خط چشم، دچار لرزش دست می‌شوید، می‌توانید از پاهای خود برای محکم نگه‌داشتن و نلرزیدن دستان خود کمک بگیرید. به این صورت که روی زمین بنشینید و آرنج خود را روی ران‌های خود قرار دهید، حتی می‌توانید از سطوح هم برای محکم نگه‌داشتن دستان خود کمک بگیرید.

از انگشتان پا کمک بگیرید!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید جمع‌کردن انگشتان پا باعث تمرکز و ازبین‌رفتن لرزش دستان می‌شود و بسیار به شما کمک خواهد کرد.

 

نقطه‌چین بکشید

خط چشم با نقطه‌چین بکشیدمثل زمان کودکی خود که برای تمرین و یادگرفتن کشیدن خطوطی صاف، نقطه‌چین می‌کشیدید و سپس آن خطوط را به هم وصل می‌کردید؛ با یک مداد محدوده‌ی خط چشم و میزان دنباله‌ی آن را با نقطه‌چین‌های کم‌رنگ مشخص کنید سپس این خط ها را به یکدیگر وصل کرده و خط چشمی صاف بکشید. برای کشیدن خط چشم‌گربه‌ای یا دنباله‌دار می‌توانید از تکنیک نقطه‌چین استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، نوک قلموی خود را تیز کرده باشید.

 

 

کانسیلر را فراموش نکنید

کانسیلر با خط چشممشکل لرزش دست‌ها و عدم تمرکز حین کشیدن خط چشم بسیار رایج است برای همین ممکن است خطوطی کج‌ومعوج بکشید. از کانسیلر برای درست‌کردن این خطوط کج، استفاده کنید.

به این منظور گوش‌پاک‌کن را به پاک‌کننده‌ی آرایش بزنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دستتان لرزیده است را پاک کنید سپس از کانسیلر استفاده کرده و به قسمت‌های پاک شده کانسیلر بزنید تا در نهایت دور چشمان شما تمیز و مرتب شود.

 

 

 

از فر مژه استفاده کنید

فرمژه- خط چشماستفاده از فر مژه یکی دیگر از تکنیک‌های نحوه‌ی صحیح خط چشم کشیدن است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید هم‌زمان هم خط چشم بکشید و هم مژه‌هایتان را فر کنید.

باید مداد چشم را روی لبه داخلی فر مژه بکشید و از آن برای کشیدن خطوط صاف استفاده کنید و پس از خشک شدن خط چشم مژه‌هایتان را فر کنید.

 

 

 

انواع مختلف خط چشم:

  • مدادی: یکی از آسان‌ترین مدل‌های خط چشم است که امروزه اکثر خانم‌ها به دلیل راحت بودن آن برای کشیدن خط پشت چشم‌ها از آن استفاده می‌کنند. از مزیت‌های خط چشم مدادی، پاک شدن راحت و سریع آن است که به‌راحتی با یک دستمال مرطوب پاک می‌شود و برای بانوانی که نمی‌خواهند برای طولانی‌مدت آرایش داشته باشد مناسب است. اگر مبتدی هستید بهتر است از خط چشم مدادی استفاده کنید، زیرا کار با آن راحت است به شرطی که نوع باکیفیت آن را انتخاب کنید.
  • مایع: این مدل یکی از دقیق‌ترین و زیباترین مدل‌هاست که کشیدن آن نیاز به‌دقت و تمرکز بسیار بالا و تمرین زیادی دارد پس اگر از قبل تمرین نداشته و یا تمرکز بالایی ندارید بهتر است سراغ این مدل‌ها نروید و هر زمان در کشیدن آن ماهر شدید از آن استفاده کنید.

خط چشم مایع سخت‌ترین نوع خط چشم است که نیاز به‌دقت زیاد و دست قوی دارد، خشک شدن آن نیز زمان‌بر است.

خط چشم مایع خود به دو نوع ماژیکی و مویی تقسیم می‌شود که نوع ماژیکی آن بسیار راحت‌تر از نوع مویی آن است .کشیدن خط چشم با مدل ماژیکی خیلی زیباتر و دقیق‌تر است.

  • خط چشم‌های ژلی: حالتی مات دارند و بهترین نوع خط چشم هستند (البته موقع کشیدن آن نباید دست بلرزد). تنها تفاوت آن در نوع مایع این خط چشم است که نسبت به سایر خط چشم‌ها ژله‌ای است و نوع کاربری آن، تفاوت عمده‌اش با سایر انواع خط چشم‌ها است! یعنی اگر به مایع خط چشم‌های ژله‌ای دقت کنید خواهید دید که ترکیب آن‌ها کمی غلیظ‌تر، کرمی تر و نرم‌تر هستند. به این صورت که استفاده از آن برای افرادی که در کشیدن خط چشم خیلی حرفه‌ای نیستند مناسب‌تر خواهد بود. زیرا مایع آن به‌اندازه ی خط چشم‌های حرفه‌ای‌تر شل و آبکی نیست، در نتیجه به‌راحتی و با درصد خطای کمتری می‌توانید آن را روی پلکتان بکشید و نگران خط خوردگی و پخش شدن مایع اطراف چشمتان نشوید.
  • قلم خط چشم و مویی: این نوع خط چشم یکی از بهترین نوع‌های موجود در بازار است و استفاده از آن خیلی راحت‌تر از نوع مایع آن است. پس اگر می‌خواهید یک خط چشم زیبا و بی‌نقص داشته باشید بهتر است از این نوع قلمو‌ها استفاده کنید.

((این که شما کدام یک از انواع خط چشم را انتخاب می‌کنید، موضوعی کاملاً سلیقه‌ای است)).

 

 انواع مدل‌های خط چشم

 

خط چشم پهن و خط چشم نازک

خط چشم پهنبه‌عنوان یک اصل زیبایی، خط چشم باید با پهنای پلک همخوانی داشته باشد. پلک پهن نیاز به خط چشم عریض و پلک باریک نیاز به خط چشم نازک دارد.

 

 

 

 

خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

با این نوع خط چشم، خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آن‌ها به حالتی طبیعی، پرتر نشان داده شوند. مداد خود را تیز کرده و به‌دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید، سپس ریمل بزنید تا آرایش چشمان تکمیل و زیباتر شود.

با این کار مژه‌هایتان مثل کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

 

 

خط چشم کوتاه و نیمه

خط چشم کوتاه و نیمهخط چشم‌های نیمه، از مرکز پلک تا انتهای آن زده می‌شوند و لازم نیست که روی سرتاسر پلک کشیده شوند. این مدل هم برای افرادی با چشم‌های درشت و هم افرادی با چشم ریز، مناسب است چون خط چشم در انتهای پلک کشیده می‌شود.

 

 

 

 

 

خط چشم نامرئی داخل چشم

خط چشم نامرئی داخل چشمهمه ما با این نوع خط چشم، یا به‌اصطلاح مداد کشیدن داخل چشم، از زمانی که مادر‌‌هایمان آرایش می‌کردند، آشنایی داریم. همراه این نوع خط چشم و زدن کمی ریمل روی پلک بالایی، انگار که با ردیفی از مژه‌های اضافه به دنیا آمده‌اید!

 

 

 

خط چشم گربه‌ای

خط چشم گربه‌ایخط چشم گربه‌ای یا همان دنباله‌دار، با تمامی مدل‌‌های چشم تناسب دارد. برای این کار لبه‌ی بیرونی پلک را بکشید زیرا کار روی پوست شل سخت است. از گوشه داخلی چشم یک خط صاف و زیبا تا جایی که مژه‌ها تمام می‌شوند، بکشید. حالا برای کشیدن دنباله آن، نقطه‌ای را که می‌خواهید خط چشم تا آنجا امتداد یابد علامت بزنید، خطی را که کشیده بودید به نقطه علامت‌گذاری شده وصل و آن را در انتها تیز کنید. به همین سادگی!

 

 

 

 

 

 

 

آموزش کشیدن خط چشم متناسب با انواع چشم‌ها

چشم‌ها با داشتن مدل‌ها و رنگ‌های زیبا، دریچه‌ی ورود به قلب محسوب می‌شوند. اولین نکته‌ای که باید در کشیدن خط چشم به آن توجه داشته باشید، فرم چشم است. در ادامه خواهیم گفت برای هر نوع چشم، چه مدل خط چشمی مناسب است.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم‌های بادامی

کشیدن خط چشم برای چشم‌های بادامیاگر چشم‌های شما بادامی‌شکل است، به شما تبریک می‌گوییم؛ یکی از زیباترین مدل‌های چشم، چشم‌های بادامی می‌باشد و شما می‌توانید هر مدل خط چشمی که دوست دارید برای چشم خود بکشید.

تقریباً هر مدل خط چشمی برای چشم شما زیبا است. اگر می‌خواهید چشمان شما جلب‌توجه کند، خط چشم را هم روی خط مژه‌های بالا و هم پایین بکشید. با این کار هم‌زمان خط مداد روی لبه‌ی پلک می‌نشیند و مژه‌ها فر می‌شوند.

بیشتر آرایشگران برای زیباتر نشان‌دادن این نوع چشم، خط چشم‌های بال‌دار می‌کشند.

 

 

 

چشم‌های نزدیک به هم

چشم‌های نزدیک به همبهترین مدل خط چشم برای چشم‌های نزدیک به هم، خط چشم نه خیلی باریک و نه خیلی پهن است زیرا خط چشم خیلی نازک یا خیلی پهن چشم‌ها را ریزتر نشان می‌دهد؛ همچنین بهتر است خط چشم در گوشه‌ی داخلی چشم، باریک و در گوشه‌ی خارجی، پهن باشد.

 

 

 

چشم‌های گود

چشم‌های گودخط چشم کشیدن برای چشم‌های گود این‌گونه است که ابتدا یک خط چشم بسیار باریک نزدیک خط مژه بکشید یا اینکه فقط گوشه‌ی خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید. همچنین سعی کنید سایه‌ی پهن در بالای پلک نزنید و سایه‌ی تیره یا سیاه برای بالای چشم خود استفاده نکنید زیرا سبب گودتر نشان‌دادن چشم‌ها می‌شود.

 

 

چشم‌های تک پلکی

چشم‌های تک پلکیمناسب‌ترین طریقه کشیدن خط چشم برای چشم‌های تک پلکی این‌گونه است که یک خط باریک از گوشه‌ی داخلی چشم بکشید و خط چشم را همان گونه که به گوشه‌ی خارجی نزدیک می‌شوید پهن‌تر کنید.

 

 

 

 

چشم‌های پف‌دار

چشم‌های پف‌داربرای بزرگ‌تر نشان‌دادن پلک‌ها با خط چشم در چشم‌های پفی از قسمت پهن خط چشم آغاز می‌کنیم درست جایی که باید مداد را بین ریشه مژه‌ها بکشیم و با نزدیک شدن به گوشه خارجی چشم، خط چشم را پهن‌تر می‌کنیم.

 

 

 

 

چشم‌های ریز

خط-چشم-برای-چشم-ریزبرای بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم‌های ریز استفاده از خط چشم روشی کارآمد است. برای کشیدن خط چشم ابتدا خط چشم باریکی را بالای چشم و گوشه‌ی پایین چشم بکشید و برای داخل چشم از مداد سفید استفاده کنید تا چشم‌ها درشت نشان داده شود.

 

 

 

چشم‌های درشت

چشم‌های درشتبهترین خط چشم برای چشم‌های درشت، مدل خط چشم‌گربه‌ای و بال‌دار هستند. بهتر است اگر دارای چشم درشت هستید بالا و داخل پلک بالایی را نیز مداد بکشید.

 

 

 

 

چشم‌هایی با پلک افتاده

آرایش-چشم-با-پلک-افتاده-اگر پلک‌هایتان کمی پایین‌تر است و چروک کوچکی بالای چشم شما به وجود آورده، شما پلک‌های کمی افتاده دارید بنابراین باید خط چشمی بکشید که پلک‌هایتان را کمی بالا بکشد و چشم‌ها را باز کند.

برای این کار بهتر است شما یک خط چشم پهن‌تر که تاکید بیشتری روی چشم‌ها به وجود می‌آورد، بکشید. انتهای خط چشم را با یک خط ظریف کمی به سمت بالا بکشید و برای آن که چشم‌هایتان درشت‌تر دیده شود، از یک ریمل استفاده کنید.

 

 

ترفند ساده ی کشیدن خط چشم

خط چشم کشیدن

اگر مبتدی هستید و می‌خواهید خط چشمی زیبا، بی‌نقص و صاف روی پلکتان بکشید کشیدن خط چشم را بیاموزید، به موارد زیر توجه کنید:

  • یکی از روش‌های ساده‌ی کشیدن خط چشم، استفاده از مداد چشم است. ابتدا مداد چشم را به‌صورت نازک و کم‌رنگ روی پلکتان بکشید و در صورت تناسب با صورتتان، روی آن را خط چشم مایع یا ژله‌ای بکشید.
  • دومین روش، استفاده از سایه‌ی چشم است. روی خط رویش مژه‌هایتان سایه‌ی چشم مشکی یا قهوه‌ای پررنگ بکشید و در نهایت یک خط چشم نازک روی خط رویش مژه‌هایتان بزنید.
  • سومین روش، کشیدن خط چشم نیمه است؛ بنابراین برای کشیدن این مدل خط چشم، از میانه‌ی چشمتان شروع کنید و آن را ادامه دهید و سپس به گوشه چشم نزدیک بینی‌تان بازگردید و خط چشمتان را کامل کنید.
  • چهارمین روش برای کشیدن خط چشم گربه‌ای، ایجاد یک مثلث کج کوچک گوشه‌ی چشمتان است (به‌صورت فرضی اگر این گوشه تیز مثلث را ادامه دهید به دُم ابرویتان می‌رسید). پس از کشیدن خط چشم، می‌توانید داخل مثلث را پر کنید.

خط چشم-76

خط چشمتان را با دیگران شریک نشوید زیرا این کار باعث انتقال باکتری و عفونت می‌شود. اگر مجبور به این کار هستید نوک آن را با کمی شیرپاک‌کن یا الکل تمیز کنید و بعد دوباره این مایع را خوب تمیز کنید. همچنین، هر ۳۰ تا ۶۰ روز وسایل آرایش چشم را تعویض کنید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.

حواستان به اینکه چقدر خط چشم مصرف می‌کنید باشد. بدون خط چشم بودن بهتر از استفاده‌ی بیش از حد از آن است.

کشیدن خط چشم برای پلک پایینی خطر بروز عفونت و هم خطر ورود آرایش به چشمتان را افزایش می‌دهد.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.