آموزش آرایش چشم در ۶ مرحله

آموزش آرایش پایه برای چشم در 6 مرحله

0 820

آموزش آرایش چشم

هر خانمی می‌تواند خودش بدون کمک آرایشگر چشمانش را آرایش کند فقط کافی است اصول و نکات مهم این بخش از آرایش را بداند. آرایش جزو غیرقابل‌انکار زندگی تمام خانم‌‌ها است؛ بااین‌وجود اغلب خانم‌‌ها هرگز شیوه‌ی درست آرایش کردن را یاد نگرفته‌اند.

همان‌طور که می‌دانید چشم‌ها مهم‌ترین نقش را در ارتباطات اجتماعی و نشان‌دادن احساسات ایفا می‌کنند و طبیعتاً توجه بیشتری را نیز جلب می‌نمایند. پس آرایش چشم یکی از مهم‌ترین ارکان یک آرایش خوب است.

در ادامه مطلب با تینامو همراه باشید تا در مورد انواع آرایش چشم صحبت کنیم.

آرایش چشم

آناتومی چشم

وقتی صحبت از مراحل و آموزش‌های آرایش چشم می‌شود، یکی از موارد اساسی که نباید از آن غافل شویم اصطلاحاتی است که در زمینه ی آرایش چشم وجود دارد.

برای یادگیری اصطلاحات، می‌توانید از تصاویر زیر استفاده کنید:

(V بیرونی): یک خط خیالی را تصور کنید که از لبه‌ی مژه فوقانی شما به چین‌وچروک می‌رود. سپس تصور کنید که آن را به خط دیگری از چین متصل می‌کند و در نهایت شکلی را تشکیل می‌دهد که به نظر می‌رسد (V) ازیک‌طرف است.

آرایش-چشم

  • گوشه‌ی داخلی: قسمت داخلی چشم نزدیک مجرای اشک.
  • گوشه‌ی خارجی: قسمت بیرونی چشم.
  • خط اشک: لبه‌ی داخلی بین چشم و مژه‌های شما.
  • خط مژه‌ی پایین: ناحیه‌ای درست زیر مژه‌های پایین.
  • چین‌خوردگی: فرورفتگی طبیعی یا مقداری فرورفتگی بالای پلک شما. برای یافتن چین‌وچروک خود، انگشت خود را روی قسمت بالای پلک و درست در حفره‌ی چشم قرار دهید. استخوانی که در بالای کره‌ی چشم خود احساس می‌کنید به‌طورکلی جایی است که چین شما باید بیفتد (به‌صورت افقی در امتداد آن استخوان).
  • استخوان ابرو: ناحیه‌ی برجسته‌ی استخوان درست در زیر ابرو (بین ابرو و چین‌وچروک).

آرایش پایه برای چشم

آرایش چشم - پایه

این آرایش چشم به‌خاطر ساده بودن بهترین انتخاب برای مبتدیان است و حتی برای افراد علاقه‌مند به آرایش مینیمال ایدئال است.

این آرایش سایه برای افرادی که چشم ریز دارند و همچنین برای آرایش چشم درشت مناسب است. از طرفی اگر در قسمت سایه‌ی تیره از رنگ‌های مشکی و طوسی استفاده کنید، تبدیل می‌شود به آرایش اسموکی دخترانه‌ی بسیار زیبا و مناسب برای هرجا.

 

مرحله اول

مرحله - اول - آرایش چشم

به پلک‌های خود پرایمر بزنید. پرایمر ندارید؟ می‌توانید کمی کرم‌پودر و کانسیلر روی این ناحیه بمالید، سپس با پودر شفاف کنید. اگر پرایمر دارید، آن را روی پلک خود بمالید. سپس با انگشت یا برس کانسیلر، به سمت بالا و استخوان ابرو مخلوط کنید.

اگر قصد دارید زیرخط مژه‌ی پایین نیز سایه‌ی چشم بزنید، در آنجا هم از پرایمر نیز استفاده کنید و فرصت دهید قبل از انجام مراحل بعد، خشک شود.

 

 

مرحله دوم

مرحله- دو- آرایش چشمبا برس سایه‌ی چشم ساده خود، سایه‌ی خنثی و درخشانی (مانند رنگ شامپاینی) را روی پلک خود بزنید.

 

 

 

 

 

 

مرحله سوم

مرحله-سه- آرایش چشمبا استفاده از سایه تیره (قهوه‌ای) می‌توانید به سایه مقداری عمق بدهید. اگر به دنبال آرایش هستید می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر مثل طوسی نیز استفاده کنید.

چشمی را که روی آن کار می‌کنید ببندید و تصور کنید پلک آن را به سه قسمت تقسیم می‌کنید. به‌طوری که ۱ نزدیک‌ترین به بینی و ۳ خارجی‌ترین قسمت چشم باشد.

با استفاده از برس، سایه‌ی تیره (اینجا قهوه‌ای) را با یک ضربه‌ی آرام به گوشه‌ی خارجی چشم خود بمالید که روی قسمت سوم پلک شما می‌افتد.

دقت کنید که اگر از ضربه‌ی سبک استفاده می‌کنید، این برس برای استفاده از سایه‌ی چشم به‌خوبی کار می‌کند اما عملکرد اصلی آن ترکیب است.

 

مرحله چهارم

مرحله -چهار-آرایش چشمبا استفاده از همان برس که تمیز شده باشد یا برس ترکیب‌کننده‌ی دیگر، اکنون این سایه‌ی قهوه‌ای را به سمت داخل مخلوط کنید و به سمت قسمت ۲ پلک خود حرکت دهید. این کار را به‌صورت ترکیبی با حرکات دایره‌ای انجام دهید. انجام این کار یکی از مراحل مهم آرایش اسموکی است.

از گوشه بیرونی شروع کنید و درحالی‌که به سمت داخل حرکت می‌کنید، در دایره‌های کوچک حرکت کنید. همچنین می‌توانید برس را کمی فراتر از چین به سمت بالا مالش دهید و ترکیب کنید.

 

 

مرحله پنجم

مرحله پنج-آرایش چشمبا استفاده از برس، می‌توانید به‌آرامی سایه‌ی مات روشن را در بالای چین و زیر ابرو قرار دهید (فقط از نوک آن استفاده کنید.)

به‌عنوان‌مثال، سایه‌ی چشم مایل به عاج مات، بیسک یا بژ روشن را انتخاب کنید. رنگ‌دانه را روی یک حوله‌ی تمیز و خشک پاک کنید. سپس برگردید و آن را در سایه‌های دیگر مخلوط کنید تا به فرم نرمی درآید.

 

 

 

مرحله ششم

مرحله ششم-آرایش چشمدر آخرین مرحله از آرایش چشم به خط چشم می‌رسیم. خط چشم نقشی کلیدی در زیبایی آرایش چشم دارد. هرچند که سایه برای چشم ریز بسیار مهم است اما از تأثیر یک خط چشم ساده و درعین‌حال جذاب نباید غافل شد.

یک خط مشکی فوق‌العاده نازک به خط مژه‌ی فوقانی بزنید. اگر با مداد خط چشم احساس راحتی بیشتری دارید، از آن استفاده کنید.

شروع به کشیدن خط با ضربه‌های مختصر و در حد امکان نزدیک به ریشه‌ی مژه‌های خود کنید. این خط باید نازک باشد اما به سمت قسمت بیرونی کمی ضخیم شود.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.