آرایش اسموکی چیست؟ ۰ تا ۱۰۰ زیرسازی پوست قبل از آرایش اسموکی

آرایش اسموکی چیست؟ 0 تا 100 زیرسازی پوست قبل از آرایش اسموکی

2,842

آرایش اسموکی چیست؟

۰ تا ۱۰۰ زیرسازی پوست قبل از آرایش اسموکی

 

آرایش اسموکی08

شاید خیلی از شما چیز زیادی درباره‌ی آرایش اسموکی نشنیده باشید و از خود بپرسید که آرایش اسموکی چیست؟ با تینامو همراه باشید تا بیشتر با آرایش اسموکی و انواع آن آشنا شوید.

کلمه‌ی انگلیسی اسموک  (smoke)به معنای دود است. آرایش اسموکی یا همان “آرایش دودی” یک سبک متفاوت از میکاپ صورت است که با استفاده از سایه‌های تیره، چشم‌ها را آرایش می‌کنند. ریشه‌ی آرایش اسموکی به مصریان باستان بازمی‌گردد که از سرمه و پودر سنگ‌های طبیعی برای آرایش روزانه‌ی چشم‌ها و همین‌طور برای دور کردن شیاطین، بدی‌ها و عفونت‌های مختلف استفاده می‌کردند.

آرایش اسموکی8

برای اینکه با استفاده از آرایش اسموکی بتوانید در مجالس و مهمانی‌ها بدرخشید، باید با فرم صورت، ابزار آرایشی و نحوه‌ی استفاده از آنها به‌خوبی آشنا باشید. در دنیای آرایش اسموکی؛ فرم چشم‌ها از اهمیت بالایی دارد.

آرایش اسموکی چشم، در دسته‌ی آرایش‌های کلاسیک‌ها قرار می‌گیرد. در آرایش اسموکی، آرایش چشم‌ها معمولاً با رنگ‌های تیره مانند مشکی و خاکستری انجام می‌شود اما جدیداً پای رنگ‌های دیگر هم به این سبک از آرایش چشم‌باز شده است و می‌توانید شاهد حضور رنگ‌های دیگر هم در آرایش اسموکی باشید.

 

آرایش اسموکی برای انواع مختلف چشم

آرایش اسموکی000

در آرایش اسموکی، چشم‌ها بیشترین تأثیر و اهمیت را دارند. پیش از هر اقدامی باید حالت چشم‌های خود را به‌خوبی بشناسید تا بهترین مدل آرایش را انجام دهید. سایه، ریمل و خط چشم از جمله لوازم‌آرایش موردنیاز برای شروع آرایش چشم هستند. معمولاً در آرایش اسموکی، سایه‌هایی که استفاده می‌شوند از رنگ‌های دودی، طلایی و نقره‌ای هستند. مدل گربه‌ای هم پرطرف‌دارترین سبک آرایش اسموکی برای خط چشم است که خط چشم و سایه را به‌صورت تیز به سمت خارجی پلک چشم هدایت می‌کنید.

با استفاده از راهنمایی بر اساس فرم چشم‌هایتان؛ آرایش اسموکی را برای زیباتر و درشت‌تر جلوه‌دادن چشم‌هایتان بکار ببرید.

آرایش اسموکی برای چشم‌های نزدیک به هم

چشم های نزدیک به آرایش اسموکی8-همبرای چشم‌هایی که فاصله کمی با یکدیگر دارند هدف از آرایش بافاصله نشان‌دادن چشم‌هاست و آرایش باید به صورتی باشد که این فاصله را متعادل کند. پلک را به سه بخش تقسیم کنید سپس برای قسمت‌های داخلی پلک‌ها از سایه‌های رنگ روشن استفاده کنید (می‌توانید کل پلک را با سایه‌ی صدفی و روشن بپوشانید) و در قسمت‌های خارجی پلک از سایه‌های تیره‌تر زده و در امتداد پلک بالایی به سمت بیرونی پلک هدایت کنید.

برای قسمت میانی هم سایه‌ای با رنگ متوسط استفاده کنید. سپس سایه را کمی به قسمت بیرون پخش کنید تا حالت نزدیک بودن پلک‌ها کمتر نشان داده شود.

پوست پلک‌ها بسیار حساس‌اند. برای رعایت بهداشت پوست اطراف چشم و پلک‌ها از سایه‌ها و قلم‌های استاندارد استفاده کرده و از استفاده‌ی لوازم‌آرایش نامرغوب خودداری کنید. لوازم نامرغوب می‌تواند برای چشم‌ها آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بار آورد.

 

آرایش اسموکی چشم‌های بافاصله

- آرایش اسموکی برای چشم های با فاصلهبرای این فرم چشم‌ها دقیقاً بر عکس مورد قبلی هدف از آرایش کم کردن فاصله چشم‌هاست – باید طوری باشد که چشم‌ها را نزدیک‌تر به همدیگر نشان دهد – برای این کار سایه را در قسمت داخلی چشم‌ها بزنید و به سمت گوشه داخلی چشم ترکیب کنید.

روشن‌ترین رنگ سایه را به‌عنوان های‌لایتر روی پلک و استخوان ابرو (در قسمت بیرونی) بزنید. سپس از گوشه خارجی چین پلک تا گوشه داخلی (قسمت میانی چشم) سایه رنگ متوسط بزنید.

در آخر سایه تیره را روی خط مژه‌ها بزنید و آن را به سمت بالا پخش کنید. پایین چشم‌ها و تا نزدیک گوشه داخلی چشم‌ها (قسمت داخلی) را با سایه مشکی بپوشانید.

 

چشم‌های monolid

چشم های- آرایش اسموکی monolidچشم‌های monolid یا تک پلکی، چشم‌هایی هستند که فاصله بین چشم تا ابرو سطح صافی است. اما این مانع از آرایش اسموکی نمی‌شود.

در چشم‌های تک پلکی، استخوان ابرو زیاد مشخص نیست پس باید بتوانید با استفاده از سایه‌های مختلف چشم‌ها را درشت‌تر و بازتر نشان دهید.

به قسمت خط مژه تیره‌ترین رنگ سایه (سیاه یا قهوه‌ای تیره) را بزنید. رنگ متوسط را روی پلک زده و به سمت بالا پخش کنید.

در آخر روشن‌ترین رنگ را بالای پلک بزنید. با مداد سیاه یا کمی سایه‌ی روشن‌تر خط مژه پایین چشم بزنید تا چشم‌ها درشت‌تر نشان داده شود.

 

آرایش اسموکی برای چشم‌های پف‌دار

چشم های پفی- آرایش اسموکیدر چشم‌های پفی روی چین پلک پوشانیده شده و چشم‌ها بسته‌تر نشان داده می‌شوند. در این فرم چشم‌ها نباید استفاده از سایه تیره (سیاه و دودی) روی پلک‌هاست زیرا پلک‌ها را ریزتز و کوچک‌تر و سنگین‌تر نشان می‌دهد. در عوض باید رنگ‌های متوسط مانند قهوه‌ای روشن بهترین انتخاب برای چشم‌های پف‌دار هستند.

از گوشه‌ی خارجی پلک سایه تیره‌تر را تا قسمت بالا (قسمت انتهایی پلک) و پف پلک بکشید. سپس همان رنگ سایه را در قسمت خط مژه‌ی پایین چشم هم بکشید. در مرحله‌ی بعدی بالای سایه‌ی رنگ متوسط، سایه‌ی کانتور بزنید تا عمق آرایش اسموکی بیشتر شود.

در نهایت برای ایجاد فاصله بین چشم‌ها و ابروها و بازتر نشان داد چشم‌ها، گوشه‌ی داخلی خط مژه‌ی پایین و استخوان گونه را های‌لایتر بزنید.

 

آرایش اسموکی چشم‌های برجسته

چشم های برجسته-آرایش اسموکیمیکاپ اسموکی بهترین سبک آرایش چشم برای چشم‌های برجسته و درشت است. به دلیل فضای زیادی که روی پلک‌های چشم برجسته وجود دارد، خیلی راحت می‌توانید کل پلک را با سایه دودی و سیاه بپوشانید.

آرایش اسموکی روی این فرم چشم‌ها عالی می‌شود. روی تمام سطح پلک سایه تیره بزنید و خط چشم پهن (بهترین گزینه برای این مدل چشم) بکشید. روی استخوان گونه های‌لایتر بزنید تا استخوانی‌تر دیده شوند.

روی تمام پلک یک سایه طبیعی‌تر بزنید. گوشه خارجی چشم‌ها سایه متوسط بزنید و در قسمت خط مژه بالا و پایین سایه تیره بزنید. در آخر در قسمت وسط پلک سایه تیره بزنید و پخش کنید تا چشم‌ها جذاب‌تر نمایش داده شوند.

 

آرایش اسموکی چشم‌ها با گوشه‌ی به سمت پایین

چشم ها با گوشه به آرایش اسموکی-سمت پایینبهترین آرایش برای این مدل چشم‌ها، آرایش چشم‌گربه‌ای است زیرا این مدل چشم‌ها را باید طوری آرایش کرد که گوشه خارجی چشم‌ها بالاتر نشان داده شوند.

روی تمام پلک‌ها، گوشه‌ی داخلی و استخوان گونه، های‌لایتر روشن زده سپس از وسط پلک تا گوشه‌ی خارجی پلک سایه‌ی متوسط بزنید.

سپس در خارجی‌ترین گوشه‌ی پلک یک رنگ عمیق‌تر بزنید و به سمت بالا و بیرون ترکیب کنید.

 

 

آرایش اسموکی چشم‌ها با گوشه‌ی به سمت بالا (چشم‌های بادامی)

چشم ها با گوشه به آرایش اسموکی--سمت بالاایده‌آل‌ترین فرم چشم برای آرایش اسموکی این مدل چشم‌ها هستند که به چشم‌های بادامی نیز معروف‌اند و برعکس مورد قبل به طور طبیعی گوشه‌ی به سمت بالا دارند.

هدف اصلی در آرایش این مدل چشم، بالاتر نشان‌دادن گوشه‌ی چشم است. پلک را به دو قسمت تقسیم کنید. در قسمت نیمه‌ی داخلی سایه‌ی روشن و در قسمت نیمه‌ی خارجی سایه‌ی متوسط زده سپس رنگ‌ها را خوب ترکیب کنید.

در آخر گوشه‌ی خارجی بالا و پایین چشم را خط چشم بزنید تا حالت بادامی و بالا رفته‌ی چشم‌ها بیشتر نشان داده شود.

 

 

بهترین زیرسازی پوست برای آرایش اسموکی چیست؟

 صفر تا صد زیرسازی پوست قبل از آرایش اسموکی

آرایش اسموکی0

به‌خاطر اینکه میکاپ اسموکی یک آرایش غلیظ و سنگین است، باید حتماً یک زیرسازی اصولی روی پوست انجام شود. زیرسازی پوست، اولین قدم در آرایش اسموکی است. برای شروع زیرسازی بهتر است صورت خود را با روغن‌ها یا کرم‌های نرم‌کننده، ماساژ دهید – این کار کمک می‌کند که پوست شما دچار چروک‌های کاذب بعد از استفاده کرم‌پودرها نشود – سپس با یک کرم‌پودر همرنگ پوست و یک اسفنج صورتتان را به طور یکدست کاور کنید.

ابتدا روی صورت خود کرم‌پودر یا لیکوئیدهای مختلف را قرار داده سپس با استفاده از کانتور صورت، حالت بهتری به چشم‌ها، بینی، لب ها و چانه خود بدهید. در این مرحله از آرایش، زیرسازی روی صورت خود را با استفاده از یک فیکساتور می‌توانید فیکس کنید سپس پوست پلک چشم‌ها را نیز با استفاده از کانسیلر و پرایمر به طور کامل زیرسازی کنید.

 

انتخاب رنگ رژ در آرایش اسموکی

آرایش اسموکی - رژ لبحالا که با آرایش اسموکی آشنا شدیم و متوجه شدیم نحوه‌ی آرایش چشم‌ها چه تأثیری در زیباتر شدن این سبک آرایش دارند، بهتر است بدانیم که انتخاب رنگ رژلب به دلیل اینکه مانع ازبین‌بردن جلوه‌ی آرایش چشم‌ها نشود، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مهم‌ترین ترفند برای جلوه‌ی بیشتر چشم‌ها در آرایش اسموکی، انتخاب رنگ رژلب مناسب است، بهترین رنگ رژلب برای آرایش اسموکی، رنگ‌های مات (رژلب‌های مات بهترین انتخاب) و بدون چربی با رنگ‌های کالباسی و شکلاتی و برق لب با تناژ رنگی صورتی یا نارنجی است.

 

 

 

آرایش گونه‌ها در آرایش اسموکی

آرایش اسموکی - رژگونهبهترین گزینه برای رنگ رژگونه در آرایش اسموکی، انتخاب رنگی هماهنگ با رژلب است.

رژگونه را نباید از رنگ‌های متضاد یا ناهماهنگ با رژ لب انتخاب کنید.

برای زیباتر شدن صورت و هماهنگی حالت گونه‌ها و چشم‌ها از برجسته‌کردن گونه‌ها کمک بگیرید. با دقت خط برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های صورت را هایلایت کنید تا چهره‌ی شما حالتی طبیعی به خود بگیرد.

 

 

آرایش و رنگ موهای مناسب برای آرایش اسموکی

آرایش اسموکیبعد از آرایش صورت انتخاب یک مدل زیبا برای موها می‌تواند به زیباتر شدن چهره‌ی شما کمک بسیاری کند. رنگ مو و مدل آن را باید به‌گونه‌ای انتخاب کنید که مناسب چهره شما باشد.

براشینگ، بافت، شینیون و مدل‌های فشن انتخاب خوبی برای مدل موها همراه با آرایش اسموکی هستند.

افرادی با پیشانی بلند بهتر است مدل‌های فشن و موهای چتری را امتحان کنند، تا چهره زیباتری داشته باشند.

اگر پیشانی کوتاهی دارید با مدل شینیون‌های جمع شده و گوجه‌ای، صورت شما جذاب‌تر دیده خواهد شد.

 

مراحل آرایش چشم اسموکی

آرایش اسموکی (2)

مرحله‌ی اول: پرایمرهای چشم

برای عالی شدن آرایش چشمتان باید پایه‌ی سایه‌ی چشم را خوب کار کنید پس پرایمر سایه‌ی چشم را بیاورید و آن را با قلم‌مو یا انگشت روی پشت پلک پخش کنید

مرحله‌ی دوم: کار روی مژه‌ها

با یک مداد مناسب پلک‌ها را سیاه کنید. سیاه کردن پلک باعث می‌شود که مژه‌هایتان مشکی‌تر و پُرتر به نظر برسد و چشم‌ها هم باوجود چنین خطی بیشتر دیده می‌شوند. بین خط رویش مژه و پلک را سیاه کنید.

مرحله‌ی سوم: خط چشم

کشیدن خط چشم دقیق و درست بسیار مهم است (این مرحله از واجبات آرایش اسموکی است). بعد از خط کشیدن روی پلک‌ها، نوبت این است که با یک قلم‌مو، روی همان خط کشیده و حالتی دودی ایجاد کنید. با نامشخص کردن مرزهای خط کشیده شده، حالتی دودآلود به آن بدهید.

مرحله‌ی چهارم: نوبت سایه‌ی چشم

با سایه‌ای روشن بالای پلک‌ها و زیر ابروها را بپوشانید. به سمت شقیقه‌ها سایه بزنید باشد. بعد به سراغ رنگی تیره بروید و با آن پشت پلک را سایه بزنید. مسیر سایه زدن در این قسمت هم باید در طول خط مژه‌های پایینی و به سمت گوشه‌ی بیرونی چشم باشد.

مرحله‌ی پنجم: کماکان کار روی سایه زدن

بین دو بخش سایه‌ی تیره و روشن چشم که کار کرده‌اید از سایه‌ای با رنگی متوسط و میان این دو استفاده کنید و بین این دو بخش با سایه‌ی رنگِ متوسط، مرز به وجود بیاورید. با این کار تیرگی سایه‌ی تیره‌ی روی خط مژه‌ی پایینی را هم تلطیف می‌کنید. حالا زیرابرو (بلندترین بخشی است که زیر دنباله‌ی ابرو قرار دارد) و گوشه‌ی داخلی چشم‌ها را سایه‌ی هایلایت براق بزنید.

 

مرحله‌ی ششم: ریمل زدن

با ریمل زدن به مژه‌هایتان خواهید دید که در نهایت آرایش اسموکی چشم چیست و چطور در رسیدن به جذابیت فوق‌العاده‌تان کمک خواهد کرد.

قبل از ریمل زدن در صورت نیاز می‌توانید بازهم خطی به پلک‌ها بکشید.

 

توصیه‌های تکمیلی برای آرایش اسموکی چشم

آرایش اسموکی 76

توصیه‌ها و نکات مهم

– بازی با رنگ‌ها را فراموش نکنید. اسموکی فقط استفاده از رنگ‌های تیره در طیف مشکی نیست بلکه استفاده از رنگ‌هایی مانند آبی نفتی، زغالی، بادمجانی یا حتی زیتونی تیره هم نتایج خوبی خواهند داشت.

– به آرایشتان گرما ببخشید. با گرما بخشیدن به آرایش اسموکی آن را جذاب‌تر و زیباتر کنید. لابد می‌پرسید چگونه می‌توان به این سبک آرایش گرما بخشید؟ باوجود رنگی مانند “قهوه‌ای” که به رنگ و ترکیب چشم بُعد می‌بخشد. برای گرما بخشیدن و بعد دادن به آرایش اسموکی چشم، می‌توانید از مداد چشم قهوه‌ای تیره استفاده کنید. بعد از کشیدن چشم با مداد قهوه‌ای می‌توانید یک براش بردارید و آن را در سایه‌ی قهوه‌ای بزنید و روی خط مدادی بکشید. مرز میان این دو را از برداشته و حالتی یکپارچه به رنگ‌های قهوه‌ای مداد و سایه بدهید.

– نباید فاصله‌ی زیادی بین رنگ‌های به‌کاررفته در سایه‌ی چشم از پلک پایینتان وجود داشته باشد زیرا در این صورت، جلوه‌ی سایه‌ی اسموکی بسیار بد و نامناسب خواهد شد.

– از پرایمر استفاده کنید. در قسمت پلک‌ها از پرایمر استفاده کنید زیرا خط چشم پرایمر باعث می‌شود که سایه و خطوطی که کشیده‌اید، ماندگارتر شده و جلوه‌ی بهتری هم داشته باشند.

– در آرایش اسموکی بهتر است که از مدادها برای کشیدن خط چشم استفاده کنید. به دلیل نرم‌تر بودن و کنترل داشتن در کشیدن خطوط، خط چشم‌های مدادی در این نوع آرایش بهتر جواب می‌دهند.

– از براش (همان قلم‌موی آرایشی) مناسب استفاده کنید. برای آرایش اسموکی بهتر است به سراغ براش‌های کوچک و مسطح و به‌اندازه‌ی کافی نرم بروید زیرا می‌توانند سایه و مداد را به‌خوبی پخش کنند.

– برای آرایش براش‌های مختلفی را در دست داشته باشید. به‌خاطر اینکه در آرایش اسموکی از رنگ‌های مختلفی استفاده می‌کنید و برای تمیزتر و زیباتر بودن نتیجه‌ی نهایی، بهتر است که برای هر رنگ، از براشی مخصوص به خود استفاده کنید.

– ریمل و مژه مصنوعی را فراموش نکنید. یادتان باشد که ریمل یا استفاده از مژه‌ی مصنوعی در آرایش اسموکی جلوه‌ای بسیار زیاد به چشم‌های شما خواهد داد پس اگر از مژه‌ی مصنوعی استفاده نمی‌کنید، حتماً از ریمل استفاده کنید.

 

آرایش اسموکی من

کلام آخر

انتخاب آرایش اسموکی برای آرایش چشم انتخاب خوبی است یک روش کلاسیک که تقریباً برای همه‌ی مدل‌های مختلف چشم و صورت، زیبا است. اینکه مدل چشمتان چگونه است یا رنگ چشم‌هایتان چیست؛ فرقی ندارد، درهرحال، آرایش اسموکی شما را زیبا می‌کند. تکنیک‌های مختلفی هم برای انجام آرایش اسموکی وجود دارد و دستتان در انتخاب طیف‌های مختلف رنگ سایه و خط چشم هم باز است.

به یاد داشته باشید در آرایش اسموکی تمرکز روی چشم‌هاست به همین خاطر بخش‌های دیگر صورت را باید ملیح‌تر و طبیعی‌تر آرایش کنید. لزومی ندارد که باقیِ بخش‌ها هم به اندازه‌ی چشم‌ها پررنگ و مشهود باشند.

فراموش نکنید آرایش اسموکی یک آرایش سنگین برای پوست و اجزای صورت است؛ گاهی اوقات برای پاک‌کردن این آرایش به‌غیراز صابون به محلول‌های شستشو دهنده‌ی دیگری مانند تونرِ صورت نیاز دارید تا به طور تخصصی پوست صورت شما را از همه‌ی آلودگی‌ها پاک کنند و اثری از آرایش روی پوست شما باقی نگذارند.

آرایش اسموکی 43

 

 

نظرات بسته شده است.